چهارشنبه , 24 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو-اخبار IT

سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو-اخبار IT

یک خبرگزاری کره‌ای در گزارشی مدعی سرمایه گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری اپل در کیا موتورز به منظور همکاری برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار اتومبیل برقی شد. پس از انتشار این خبر ارزش سهام کیا ۱۴.۵ درصد افزایش یافت.

G10 475x120 2 سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو اخبار IT

خبرگزاری DongA Ilbo با انتشار گزارشی مدعی شد اپل و کیا در شرف عقد یک قرارداد همکاری هستند تا به موجب آن خودروساز کره‌ای اتومبیل‌های برقی این شرکت موسوم به «اپل کار» را در کارخانه‌ای در ایالت جورجیا آمریکا بسازد.

Apple car wheel icon feature triad سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو اخبار IT

600x120 Digiato سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو اخبار IT
iranicard 290 290 سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو اخبار IT kerman motor سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو اخبار IT

این قرارداد در زودترین زمان احتمالاً در تاریخ ۱۷ فوریه (۲۹ بهمن) با هدف معرفی اپل کار در سال ۲۰۲۴ بسته خواهد شد که زودتر از پیش‌بینی های قبلی است. آنطور که در گزارش آمده اپل و کیا می‌خواهند پس از شروع تولید سالانه ۱۰۰ هزار اتومبیل برقی تولید کنند.

هیوندای اواسط دی ماه مذاکره با اپل برای تولید خودرو را تأیید کرد و گزارش‌های دیگر حاکی از آنند که این خودروساز کره‌ای تولید اپل کار را به زیرمجموعه خود یعنی کیا واگذار خواهد کرد. اوایل ماه ژانویه ۲۰۲۱ نیز خبرگزاری Korea IT News اعلام کرد اتومبیل الکتریکی اپل احتمالاً در کارخانه کیا واقع در ایالت جورجیا آمریکا تولید خواهد شد.

«مینگ-چی کو» تحلیلگر اپل نیز روز گذشته گفت که اپل می‌خواهد در همکاری با هیوندای از پلتفرم E-GMP این شرکت به عنوان شاسی خودروی خود و از کارخانه کیا در ایالات متحده برای تولید آن استفاده کند. کو معتقد است اپل کار «در زودترین زمان» سال ۲۰۲۵ از راه خواهد رسید. البته او این زمانبندی را بسیار خوشبینانه می‌داند و معتقد است این محصول ۲۰۲۸ یا حتی دیرتر به بازار عرضه می‌شود.

سرمایه‌گذاری ۳.۶ میلیارد دلاری احتمالی اپل در کیا برای تولید سالانه ۱۰۰ هزار خودرو

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *