پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مصرف برق اپل مک مینی M1 سه برابر کمتر از مدل مشابه با پردازنده اینتل است-اخبار IT

مصرف برق اپل مک مینی M1 سه برابر کمتر از مدل مشابه با پردازنده اینتل است-اخبار IT

زمانی که اپل دستگاه‌های مجهز به M1 را معرفی کرد، در مورد عملکرد و بازده انرژی این سیستم‌ها در مقایسه با نمونه‌های اینتل، ادعاهای جدیدی مطرح کرد. یکی از این ادعاها مصرف برق بسیار کمتر مک مینی اپل با چیپ M1 نسبت به مدل‌های مشابه با پردازنده اینتل است.

G10 475x120 2 مصرف برق اپل مک مینی M1 سه برابر کمتر از مدل مشابه با پردازنده اینتل است اخبار IT

مک مینی ۲۰۲۰ که مجهز به چیپ M1 است با فشار بالا ۳۹ وات مصرف می‌کند در حالی که مک مینی ۲۰۱۸ با پردازنده شش هسته‌ای Intel Core i7 در حالت فشار زیاد ۱۲۲ وات نیرو مصرف می‌کند. همچنین مک مینی ۲۰۲۰ در حالت بیکار ۷ وات و نسل قبلی آن ۲۰ وات انرژی مصرف می‌کند.

این میزان مصرف با توجه به تمام اجزای آن از جمله حافظه، فضای ذخیره سازی و کنترل کننده‌های اتصال محاسبه می‌شود.

600x120 Digiato 1 مصرف برق اپل مک مینی M1 سه برابر کمتر از مدل مشابه با پردازنده اینتل است اخبار IT
iranicard 290 290 مصرف برق اپل مک مینی M1 سه برابر کمتر از مدل مشابه با پردازنده اینتل است اخبار IT سووم مصرف برق اپل مک مینی M1 سه برابر کمتر از مدل مشابه با پردازنده اینتل است اخبار IT

photo 2021 02 02 12 48 02 1024x536 مصرف برق اپل مک مینی M1 سه برابر کمتر از مدل مشابه با پردازنده اینتل است اخبار IT

چیپ M1 اکنون آنقدر بهینه کار می‌کند که اپل می‌تواند در مک‌بوک ایر از آن بدون گذاشتن یک فن استفاده کند. البته میزان مصرف انرژی سیلیکون M1 تاکنون مبهم بوده و عملکرد بهتر آن در مقابل پردازنده اینتل تنها با استفاده از نمودارها مشخص شده است.

مک مینی ۲۰۱۸ که از پردازنده اینتل برخوردار بود با اینکه یکی از قدرتمندترین کامپیوترهای زمان خودش بود، پرمصرف‌ترین مک مینی این کمپانی است. همچنین نسل اول مک مینی‌ اپل که از پردازنده تک هسته‌ای G4 برخوردار بود در حالت بیکار ۳۲ وات و در حالت فعال ۸۵ وات انرژی مصرف می‌کرد.

از طرفی اینتل ادعا کرده که در سال‌های آینده عملکرد بهتری خواهد داشت و با تراشه‌های بهبود یافته x86 دوباره به شکوه قبلی خود باز گردد، حتی اگر تا آن زمان اپل کاملاً به تراشه خود متکی شده باشد.

مصرف برق اپل مک مینی M1 سه برابر کمتر از مدل مشابه با پردازنده اینتل است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *