قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سامسونگ گوشی هوشمند با دوربین پاپ آپ چرخشی توسعه می‌دهد-اخبار IT

سامسونگ گوشی هوشمند با دوربین پاپ آپ چرخشی توسعه می‌دهد-اخبار IT

سامسونگ اواسط ۲۰۲۰ یک پتنت با عنوان «دستگاه الکترونیکی با ماژول دوربین» را به «سازمان جهانی مالکیت فکری» (WIPO) ارائه کرده که در تاریخ ۲۵ دی (۱۴ ژانویه) تایید شده است. این پتنت یک ماژول دوربین پاپ آپ چرخشی را به نمایش می‌گذارد.

G10 475x120 2 سامسونگ گوشی هوشمند با دوربین پاپ آپ چرخشی توسعه می‌دهد اخبار IT

تا پیش از اینکه اکثر گوشی‌های هوشمند به حفره درون نمایشگر برای میزبانی دوربین سلفی مجهز شوند، چندین گوشی با دوربین پاپ آپ در بازار وجود داشتند. البته در این میان نباید برش نمایشگر یا ناچ را هم فراموش کنیم. با این وجود سامسونگ محصولی با دوربین پاپ آپ عرضه نکرد و تنها موبایل گلکسی A80 با دوربین چرخان وارد بازار جهانی شد.

samsung pop up rotating smartphone camera 796x1024 سامسونگ گوشی هوشمند با دوربین پاپ آپ چرخشی توسعه می‌دهد اخبار IT

600x120 Digiato 1 سامسونگ گوشی هوشمند با دوربین پاپ آپ چرخشی توسعه می‌دهد اخبار IT
iranicard 290 290 سامسونگ گوشی هوشمند با دوربین پاپ آپ چرخشی توسعه می‌دهد اخبار IT kerman motor سامسونگ گوشی هوشمند با دوربین پاپ آپ چرخشی توسعه می‌دهد اخبار IT

حالا پتنت جدید کره‌ای‌ها، ماژول دوربین پاپ آپ قابل چرخش را نشان می‌دهد. طبق اسناد موجود، این ماژول می‌تواند حداقل سه دوربین را در خود جای دهد و در حالت عادی، تمام سنسورهای دوربین رو به عقب خواهند بود.

این ماژول استوانه‌ای برای حالت سلفی و تماس‌های ویدیویی می‌چرخد تا رو به جلو قرار بگیرد. با بیرون آمدن این سنسور از بدنه‌ موبایل، یکی از سنسورها در بالای گوشی قرار می‌گیرد تا به عنوان دوربین سلفی مورد استفاده قرار بگیرد. در اسناد مربوط به این پتنت همچنین به گزینه‌ای برای استفاده از سنسور دوم با بالا بردن بیشتر ماژول هم اشاره شده است.

این سیستم علاوه بر یک موتور، دو چرخ دنده و یک شفت دارد و شامل یک قاب متحرک هم می‌شود که با بالا آمدن ماژول دوربین، تبدیل به فضای خالی می‌شود. این قاب متحرک از یک برد مدار چاپی انعطاف‌پذیر بهره می‌برد.

photo 2021 02 01 16 23 58 سامسونگ گوشی هوشمند با دوربین پاپ آپ چرخشی توسعه می‌دهد اخبار IT

سیستم مدنظر سامسونگ پیچیده به نظر می‌رسد و وجود قطعات زیاد، می‌تواند برای کاربران مشکل‌ساز باشد. همچنین سقوط کردن یا ضربه خوردن موبایل هم می‌تواند مشکلات مخصوص به خود را ایجاد کند. با وجود تمام این موارد، ثبت پتنت به معنای ورود حتمی یک ایده به دنیای واقعی نیست و شاید سامسونگ هیچ‌گاه گوشی با این فناوری تولید نکند.

سامسونگ گوشی هوشمند با دوربین پاپ آپ چرخشی توسعه می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *