پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ایلان ماسک: نورالینک به میمون‌ها توانایی اجرای ذهنی بازی‌های ویدیویی را می‌دهد-اخبار IT

ایلان ماسک: نورالینک به میمون‌ها توانایی اجرای ذهنی بازی‌های ویدیویی را می‌دهد-اخبار IT

ایلان ماسک تا به امروز ادعاهای زیادی را مطرح کرده که شماری از آن‌ها حقیقت داشته‌اند. ادعای جدید ماسک مربوط به استارتاپ نورالینک می‌شود. به گفته مدیرعامل تسلا، نورالینک موفق به قرار دادن ایمپلنت مغزی در یک میمون شده که امکان اجرای بازی ویدیویی توسط ذهن را برای آن فراهم می‌کند.

G10 475x120 2 ایلان ماسک: نورالینک به میمون‌ها توانایی اجرای ذهنی بازی‌های ویدیویی را می‌دهد اخبار IT

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای که در شبکه اجتماعی «ClubHouse» داشته، ادعاهای مختلفی را مطرح کرده که هرکدام از آن‌ها در نوع خود جالب هستند. با این حال در سال‌های گذشته استارتاپ نورالینک این کارآفرین میلیاردر موردتوجه زیادی قرار داشته و حتی سال گذشته میلادی از یک چیپ مغزی رونمایی کرد. بنابراین بسیاری پیشرفت‌ها و دستاوردهای این استارتاپ را دنبال می‌کنند.

هدف اصلی و واقعی نورالینک کمک به افرادی است که با مشکلات مغزی و ستون فقرات دست و پنجه نرم می‌کنند. ماسک می‌خواهد یک رابط عصبی مغز به ماشین توسعه دهد که عملکرد انسان را بهبود می‌دهد، البته در این مسیر پروژه‌های دیگری هم دنبال می‌کند.

600x120 Digiato 1 ایلان ماسک: نورالینک به میمون‌ها توانایی اجرای ذهنی بازی‌های ویدیویی را می‌دهد اخبار IT
iranicard 290 290 ایلان ماسک: نورالینک به میمون‌ها توانایی اجرای ذهنی بازی‌های ویدیویی را می‌دهد اخبار IT Comp 1 1 1 2 1 ایلان ماسک: نورالینک به میمون‌ها توانایی اجرای ذهنی بازی‌های ویدیویی را می‌دهد اخبار IT

elon musk neuralink ایلان ماسک: نورالینک به میمون‌ها توانایی اجرای ذهنی بازی‌های ویدیویی را می‌دهد اخبار IT

پیش از اینکه بتوان از چنین ایمپلنت‌های مغزی برای انسان‌ها استفاده کرد، آن‌ها را باید روی حیوانات آزمایش کرد. در گذشته شاهد چنین کاری روی خوک‌ها بودیم و حالا ایلان ماسک از یک ایمپلنت مغزی برای میمون‌ها خبر داده است.

ایلان ماسک در مصاحبه اخیرش به این موضوع اشاره داشته که نورالینک توانسته با موفقیت یک ایمپلنت را به یک میمون برای اجرای ذهنی بازی «پونگ» وصل کند. با وجود عدم ارائه جزئیات درباره این ایمپلنت یا نحوه کار آن، ماسک تایید کرده که با یک میمون خوشحال سروکار داریم و این حیوان به علت استفاده از ایمپلنت از شرایط ناراضی نیست.

فناوری‌های نورالینک می‌توانند استفاده‌های مختلفی داشته باشند و حتی برخی از کاربردهای آن‌ها شبیه به فیلم‌های علمی تخیلی به نظر می‌رسند. با این حال با استفاده از یک رابط مغز به ماشین، افراد دارای معلولیت می‌توانند بجای ارتباط فیزیکی، با ذهن خود وسایل مختلفی مانند ماشین‌ها و کامپیوترها را کنترل کنند.

ایلان ماسک: نورالینک به میمون‌ها توانایی اجرای ذهنی بازی‌های ویدیویی را می‌دهد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *