چهارشنبه , 24 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پاناسونیک با توقف تولید پنل خورشیدی میدان را به رقبای چینی‌ها واگذار می‌کند-اخبار IT

پاناسونیک با توقف تولید پنل خورشیدی میدان را به رقبای چینی‌ها واگذار می‌کند-اخبار IT

پاناسونیک به دلیل حضور رقبای چینی که محصولات خود را با قیمت پایینی به بازار عرضه می‌کنند، مجبور است از اواخر سال آینده تولید سلول‌ها و پنل‌های خورشیدی خود را متوقف کرده و میدان را به رقبای چینی واگذار کند.

G10 475x120 2 پاناسونیک با توقف تولید پنل خورشیدی میدان را به رقبای چینی‌ها واگذار می‌کند اخبار IT

براساس گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت «NikkeiAsia»، غول فناوری ژاپنی به دلیل حضور فعال رقبای چینی در بازار تولید سلول‌‌ها و پنل‌های خورشیدی، دیگر توان رقابت با آنها را نداشته و مجبور است تولید خود را متوقف کند. رقبای چینی، عموما پنل‌های خورشیدی را با هزینه بسیار کمتری نسبت به پاناسونیک تولید می‌کنند. تا جایی که حتی در بازار داخلی نیز پاناسونیک توانایی رقابت مالی با چینی‌ها را ندارد.

در گزارش منتشر شده آمده است که پاناسونیک از اوایل ماه مارس ۲۰۲۲ (‌اسفندماه ۱۴۰۰) تولید سلول‌های خورشیدی و پنل‌های خود را در کارخانه مالزی و استان شیمان ژاپن متوقف خواهد کرد.

600x120 Digiato 1 پاناسونیک با توقف تولید پنل خورشیدی میدان را به رقبای چینی‌ها واگذار می‌کند اخبار IT
iranicard 290 290 پاناسونیک با توقف تولید پنل خورشیدی میدان را به رقبای چینی‌ها واگذار می‌کند اخبار IT lg 290 290 پاناسونیک با توقف تولید پنل خورشیدی میدان را به رقبای چینی‌ها واگذار می‌کند اخبار IT

https   s3 ap northeast 1.amazonaws.com psh ex ftnikkei 3937bb4 images 4 2 9 4 20684924 3 eng GB Cropped 1557419056TX5165P050919太陽電池を一貫生産するパナソニックのマレーシア工場20190509121649490 Data پاناسونیک با توقف تولید پنل خورشیدی میدان را به رقبای چینی‌ها واگذار می‌کند اخبار IT

با این اقدام، پاناسونیک عملا به صورت کامل از تجارت تولید پنل‌های خورشیدی خارج می‌شود. سال گذشته میلادی نیز این شرکت به همکاری خود با تسلا در ایالات متحده خاتمه داد. مهرماه ۹۵ تسلا و پاناسونیک در تولید پنل‌های خورشیدی برای نصب در منطقه بوفالو در شهر نیویورک به توافق رسمی رسیدند و همکاری را با یکدیگر آغاز کردند که در نهایت سال گذشته میلادی این همکاری به نقطه پایان خود رسید.

تولیدکنندگان چینی پنل‌های خورشیدی، در سال ۲۰۱۲ موفق شدند قیمت آن را به حدود یک سوم کاهش دهند و با این رویکرد عملا سایر تولید کنندگان از جمله پاناسونیک توان رقابت با آنها را نداشتند و چینی‌ها یکه تاز میدان شدند.

طی ماه‌های اخیر تجارت تولید پنل‌های خورشیدی پاناسونیک با مشکلات زیادی روبرو بوده است و این شرکت عملا تقاضایی برای خرید سلول و پنل خورشیدی نداشت. سهم بازار پاناسونیک طی یک سال گذشته بسیار کاهش یافت تا در نهایت این شرکت تصمیم گرفت بازار تولید سلول‌های خورشیدی را ترک کند.

پاناسونیک با توقف تولید پنل خورشیدی میدان را به رقبای چینی‌ها واگذار می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *