پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ادعاهای ایلان ماسک در مصاحبه‌ای جدید: از ایمپلنت میمون تا زمان سفر به مریخ-اخبار IT

ادعاهای ایلان ماسک در مصاحبه‌ای جدید: از ایمپلنت میمون تا زمان سفر به مریخ-اخبار IT

«ایلان ماسک» مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا به تازگی در شبکه اجتماعی صوتی «Clubhouse» حضور پیدا کرده و درباره موضوعات مختلفی از مریخ و بیت کوین گرفته تا ایمپلنت مغز میمون صحبت کرده است. ایلان ماسک در گفتگوی اخیر همانند گذشته چندین ادعای جالب را مطرح کرده که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مربوط به مریخ می‌شود. مدیرعامل تسلا مدت‌هاست از رویای خود برای سفر به مریخ می‌گوید و می‌خواهد افراد زیادی را روانه سیاره سرخ کند.

G10 475x120 2 ادعاهای ایلان ماسک در مصاحبه‌ای جدید: از ایمپلنت میمون تا زمان سفر به مریخ اخبار IT

ایلان ماسک در ابتدای صحبت‌هایش به سفر انسان به مریخ طی ۵.۵ سال آینده اشاره کرده. مدیرعامل اسپیس ایکس تا به امروز چندین بار ددلاین‌های جاه‌طلبانه‌ای برای پروژه‌هایش درنظر گرفته اما اظهارنظر اخیرش با موارد قبلی کمی متفاوت است.

در حال حاضر کمپانی تحت مدیریت ماسک روی راکت استارشیپ کار می‌کند و برای ارسال بشر به مریخ مورد استفاده قرار می‌گیرد. حالا طبق اعلام ماسک، این راکت تا ۵.۵ سال آینده باید برای انجام ماموریت آماده باشد و بتواند چنین کاری را به درستی انجام دهد. با این وجود، مدیرعامل اسپیس ایکس به پیشرفت‌های فناوری اشاره کرده که باید در این مدت صورت بگیرند.

600x120 Digiato 1 ادعاهای ایلان ماسک در مصاحبه‌ای جدید: از ایمپلنت میمون تا زمان سفر به مریخ اخبار IT
iranicard 290 290 ادعاهای ایلان ماسک در مصاحبه‌ای جدید: از ایمپلنت میمون تا زمان سفر به مریخ اخبار IT سووم ادعاهای ایلان ماسک در مصاحبه‌ای جدید: از ایمپلنت میمون تا زمان سفر به مریخ اخبار IT

SpaceX starship ادعاهای ایلان ماسک در مصاحبه‌ای جدید: از ایمپلنت میمون تا زمان سفر به مریخ اخبار IT

با وجود تمام این موارد، ماسک می‌خواهد در مریخ تمدن ایجاد کند:

«موضوع مهم این است که ما در مریخ یک تمدن خودکفا تاسیس کنیم.»

در ادامه مصاحبه اخیر در اپ Clubhouse، ماسک به سراغ «نورالینک» رفته، استارتاپی که در سال ۲۰۱۶ تاسیس شده. آخرین صحبت‌های ماسک درباره این استارتاپ به اواسط سال ۲۰۲۰ برمی‌گردد، یعنی زمانی که یک ایمپلنت شبیه به فیت‌بیت روی خوک‌ها کارایی داشت. با این وجود ماسک از انتشار ویدیوهای جدید در یکی دو ماه آینده خبر داده:

«ما یک میمون با ایمپلنت بی‌سیم در جمجمه داریم که می‌تواند با ذهنش، بازی‌های ویدیویی انجام دهد و خوشحال است. آیا می‌توانیم میمون‌هایی داشته باشیم که با یکدیگر بطور ذهنی «پونگ» بازی کنند؟»

مدرکی برای این ادعای ماسک وجود ندارد و نمی‌توانیم آن را تایید یا رد کنیم. ماسک البته در ادامه گفته این اقدامات به عنوان اهداف بلندمدت هستند. به گفته ماسک، پژوهش‌های اولیه نورالینک روی نحوه کمک به افراد با صدمات مغزی و ستون فقرات متمرکز هستند:

«می‌خواهم واضح بگویم. کاربردهای اولیه تنها برای مردم با صدمات جدی مغزی خواهند بود و در این موارد، این ایمپلنت ارزش بالایی دارد.»

180515 10thingselonmusk editorial ادعاهای ایلان ماسک در مصاحبه‌ای جدید: از ایمپلنت میمون تا زمان سفر به مریخ اخبار IT

ایلان ماسک در صحبت‌هایش به رمزارزها هم اشاره داشته. مدیرعامل تسلا که به تازگی به بیوگرافی حساب توییترش کلمه بیت کوین را اضافه کرده، در مصاحبه اخیر خود را حامی آن خوانده. ماسک در گذشته توییتی درباره دوج کوین منتشر کرده بود که باعث افزایش چشمگیر ارزش آن شد که البته کاربران ردیت هم مانند سهام «گیم‌استاپ»، در این زمینه نقش داشتند.

حالا ماسک به شوخی گفته اینکه دوج کوین به واحد پول زمین در آینده تبدیل شود، برای وی سرگرم‌کننده خواهد بود. پس از این اظهارنظر، قیمت این رمزارز کمی کاهش پیدا کرد.

در پایان این گفتگو مدیر ارشد اجرایی پلتفرم «رابین‌هود»، «ولاد تنف» برای صحبت درباره ردیت و گیم‌استاپ به آن اضافه شد. ماسک نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و از درخواست مردم برای اطلاع از حقیقت گفت:

«مردم به دنبال حقیقت هستند. آیا در این پلتفرم اتفاق مشکوکی رخ داده است؟»

ولاد در پاسخ به سوال ماسک، چنین موضوعی را به نمایندگی از NSCC رد کرد. در نهایت ماسک از احتمال یک هفته مرخصی برای استراحت در آینده خبر داد و گفت شاید در آینده کتابی درباره تجربیاتش بنویسد.

ادعاهای ایلان ماسک در مصاحبه‌ای جدید: از ایمپلنت میمون تا زمان سفر به مریخ

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *