قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل استفاده از باتری متحرک به جای موتور هپتیک در اپل واچ را بررسی می‌کند-اخبار IT

اپل استفاده از باتری متحرک به جای موتور هپتیک در اپل واچ را بررسی می‌کند-اخبار IT

اپل به دنبال روشی برای حذف موتور تپتیک در اپل واچ و به حرکت انداختن باتری به منظور ارائه بازخوردهای لمسی است.

G10 475x120 2 اپل استفاده از باتری متحرک به جای موتور هپتیک در اپل واچ را بررسی می‌کند اخبار IT

اپل در تلاش است تا اپل واچ را باریک‌تر کند و در همین راستا در تازه‌ترین پتنت خود حذف موتور «تپتیک» (Taptic) را بررسی کرده است. در این طرح به جای موتور، باتری تکان خورده و بازخوردهای لمسی را ارائه می‌کند.

پتنت مورد بحث با عنوان «ابزار الکترونیکی دارای ابزار هپتیک و المان باتری متحرک» در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده (UPSTO) به ثبت رسیده و یکی از جدیدترین تلاش‌های اپل برای جایگزینی موتور تپتیک را نشان می‌دهد.

600x120 Digiato 1 اپل استفاده از باتری متحرک به جای موتور هپتیک در اپل واچ را بررسی می‌کند اخبار IT
290x290 3 اپل استفاده از باتری متحرک به جای موتور هپتیک در اپل واچ را بررسی می‌کند اخبار IT lg 290 290 اپل استفاده از باتری متحرک به جای موتور هپتیک در اپل واچ را بررسی می‌کند اخبار IT

40041 76998 000 lead haptic battery xl اپل استفاده از باتری متحرک به جای موتور هپتیک در اپل واچ را بررسی می‌کند اخبار IT

در قسمتی از توضیحات این پتنت آمده که نوعی ابزار هپتیک باتری را به منظور ایجاد پالس یا ویبره در سطح نمایشگر تکان می‌دهد. در این طرح باتری به شکل الکترونیکی با نمایشگر کوپل شده و یک سیم‌پیچ با القای حرکت نوسانی باتری را به منظور ایجاد بازخورد لمسی در سطح نمایشگر تکان می‌دهد.

با حذف موتور هپتیک نه تنها اپل واچ باریک‌تر می‌شود، بلکه به خاطر آزاد شدن فضای بیشتری امکان استفاده از باتری بزرگ‌تر و افزایش شارژدهی فراهم می‌شود.

اپل سال هاست به فکر جایگزین کردن موتور هپتیک است. این شرکت سال ۲۰۱۶ پتنت دیگری را ثبت کرده بود که انتقال مکانیزم هپتیک از بدنه ساعت به بند را توضیح می‌داد. کمپانی کوپرتینویی همچنین حدود سه ماه قبل حق اختراع دیگری را به ثبت رساند که استفاده از سیم‌پیچ شارژ بی‌سیم اپل واچ برای ارائه بازخوردهای لمسی را بررسی می‌کرد. اپل برنامه‌های بزرگی برای ساعت هوشمند خود در سر دارد و حتی به فکر اضافه کردن دوربین مخفی به آن است.

اپل استفاده از باتری متحرک به جای موتور هپتیک در اپل واچ را بررسی می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *