قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > تغییر دمای آب و هوا احتمالا تاثیری روی انتقال ویروس کووید-۱۹ ندارد-اخبار IT

تغییر دمای آب و هوا احتمالا تاثیری روی انتقال ویروس کووید-۱۹ ندارد-اخبار IT

دانشمندان با استفاده از نوعی ذرات ساختگی شبیه به ویروس کووید-۱۹ تشخیص دادند که دما تاثیری بر روی ساختار پروتئین اسپایک یا تعامل آن‌ها با سلول‌های ریه ندارد.

G10 475x120 2 تغییر دمای آب و هوا احتمالا تاثیری روی انتقال ویروس کووید ۱۹ ندارد اخبار IT

پیش از هر چیز لازم به ذکر است که پروتئین‌های اسپایک به این ویروس‌ اجازه می‌دهد تا با نفوذ به سلول میزبان باعث ایجاد عفونت شود. زمانی که ویروس کووید-۱۹ به عنوان یک ویروس همه‌گیر ظهور کرد، بسیاری از افراد تصور می‌کردند که در تابستان و با گرم شدن هوا، میزان انتقال این ویروس کاهش خواهد یافت.

 تغییر دمای آب و هوا احتمالا تاثیری روی انتقال ویروس کووید ۱۹ ندارد اخبار IT

600x120 Digiato 1 تغییر دمای آب و هوا احتمالا تاثیری روی انتقال ویروس کووید ۱۹ ندارد اخبار IT
mobillet 290x290 تغییر دمای آب و هوا احتمالا تاثیری روی انتقال ویروس کووید ۱۹ ندارد اخبار IT 290 290 تغییر دمای آب و هوا احتمالا تاثیری روی انتقال ویروس کووید ۱۹ ندارد اخبار IT

با این وجود به تازگی محققان متوجه شدند که تغییرات دمای محیط از ۴ درجه سانتیگراد تا ۴۰ درجه سانتیگراد (دمای حدودی هوا در فصل تابستان و زمستان) هیچ تاثیری بر روی ساختار پروتئین اسپایک این ویروس که در دمای ۵۰ درجه سانتیگراد باعث تغییر شکل و ماهیت آن می‌شود، ندارد. در واقع نوسانات دمای مجرای تنفسی تاثیری بر روی تعامل ذرات با سلول‌های مخاطی ریه ندارد.

آن‌ها در ادامه با ساخت ذراتی مشابه با این ویروس، موفق به انجام آزمایش‌هایی شدند که به یکی از سوالات بحث برانگیز در رابطه با نقش دما بر روی این ویروس پاسخ می‌دهد.

COVID 19 and food This virus is sensitive to cooking temperatures تغییر دمای آب و هوا احتمالا تاثیری روی انتقال ویروس کووید ۱۹ ندارد اخبار IT

در ادامه محققان برای بررسی تاثیر دما بر روی سلول‌های عفونی ویروس کووید-۱۹، آزمایش‌هایی در رابطه با چگونگی انتقال ذرات ساختگی این ویروس به سلول‌های ریه در داخل دستگاه تنفسی و همچنین تاثیر دمای محیط بر پایداری پروتئین اسپایک این ویروس انجام دادند. پس از انجام این آزمایش‌ها در دمای ۴ تا ۴۰ درجه سانتیگراد، هیچ تاثیری بر ثبات ساختار حوزه اتصال دهنده اسپایک مشاهده نشد.

از آن جایی که استفاده از ذرات ساختگی ویروس کووید-۱۹ یک روش ایمن و ساده محسوب می‌شود، این روش برای مطالعه تاثیر داروهای شیمیایی، واکسن‌ها یا درمان‌های آنتی‌بادی که پروتئین اسپایک این ویروس را مورد هدف قرار می‌دهند، هم می‌تواند مفید واقع شود.

تغییر دمای آب و هوا احتمالا تاثیری روی انتقال ویروس کووید-۱۹ ندارد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *