قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گزارش مالی ال‌جی برای فصل چهارم ۲۰۲۰ از ادامه زیان‌دهی واحد موبایل حکایت می‌کند-اخبار IT

گزارش مالی ال‌جی برای فصل چهارم ۲۰۲۰ از ادامه زیان‌دهی واحد موبایل حکایت می‌کند-اخبار IT

ال جی گزارش مالی خود برای سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد که از ادامه زیان‌دهی واحد موبایل خبر می‌دهد.

G10 475x120 2 گزارش مالی ال‌جی برای فصل چهارم ۲۰۲۰ از ادامه زیان‌دهی واحد موبایل حکایت می‌کند اخبار IT

فروش موبایل‌های ال جی در فصل چهارم سال ۲۰۲۰ با افزایش ۵ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته روبرو شده، اما با این وجود فروش آن‌ها ۹.۲ درصد نسبت به سه ماهه سوم ۲۰۲۰ کمتر شده که ال جی علت آنرا کمبود چیپ‌های 4G و عدم فروش بالای موبایل‌های پرچمدار این شرکت اعلام کرده است. سود عملیاتی نزدیک به ۱۸ درصد در مقایسه با سه ماهه قبلی و بیش از ۱۶ درصد در قیاس با سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرده و سبب زیان‌دهی ۷۵۰ میلیون دلاری فقط توسط‌ بخش موبایل شده است.

lg wing review 3 گزارش مالی ال‌جی برای فصل چهارم ۲۰۲۰ از ادامه زیان‌دهی واحد موبایل حکایت می‌کند اخبار IT

600x120 Digiato 1 گزارش مالی ال‌جی برای فصل چهارم ۲۰۲۰ از ادامه زیان‌دهی واحد موبایل حکایت می‌کند اخبار IT
290 290 گزارش مالی ال‌جی برای فصل چهارم ۲۰۲۰ از ادامه زیان‌دهی واحد موبایل حکایت می‌کند اخبار IT 290x290 گزارش مالی ال‌جی برای فصل چهارم ۲۰۲۰ از ادامه زیان‌دهی واحد موبایل حکایت می‌کند اخبار IT

ال جی با وجود زیان‌دهی واحد موبایل معتقد است که فراگیر شدن فناوری 5G تقاضا برای موبایل‌های این شرکت را افزایش خواهد داد و پیش‌بینی کرده تقاضا در سال ۲۰۲۱ به دوران پیش از کرونا باز گردد. ال جی اشاره می‌کند که «با دقت جهت‌دهی کسب و کار موبایل را بررسی می‌کند» و پس از تصمیم گیری در این رابطه مسیر در پیش گرفته شده را با عموم به اشتراک خواهد گذاشت.

واحد سرگرمی‌های خانگی که کسب و کار تلویزیون را مدیریت می‌کند، از فروش ۴.۲۸ تریلیون وون (۳.۸ میلیارد دلار) در سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ خبر داده که افزایش ۷.۹ درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. سود عملیاتی این واحد نیز با افزایش ۱۰۳.۵ درصدی نسبت به سال قبل به ۲۰۴.۵ میلیارد وون (۱۸۲ میلیون دلار) رسید.

برخی شایعه‌ها حاکی از آنند که ال جی ممکن است پس از سال‌ها زیان دهی‌بخش موبایل از بازار تلفن‌های هوشمند خارج شود. تصمیمی که می‌تواند به ضرر نوآوری تمام شود چون این سازنده کره‌ای سابقه ساخت موبایل‌های سنت‌شکن مثل «وینگ» را داشته و قرار است از اولین موبایل رول شدنی خود رونمایی کند. با این وجود برخی گزارش‌ها مدعی شده اند که ال جی به شکل جدی به فکر خروج از بازار موبایل بوده و حتی خریدار احتمالی را پیدا کرده است.

گزارش مالی ال‌جی برای فصل چهارم ۲۰۲۰ از ادامه زیان‌دهی واحد موبایل حکایت می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *