قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ۱۰ ماهواره استارلینک با فناوری لیزری در مدار قطبی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود-اخبار IT

۱۰ ماهواره استارلینک با فناوری لیزری در مدار قطبی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود-اخبار IT

اسپیس ایکس برای فراهم کردن دسترسی به اینترنت در مناطق قطبی و دورافتاده مانند آلاسکا و به حداقل رساندن نیاز به ایستگاه‌های زمینی، ده ماهواره استارلینک به فضا پرتاب کرده است که از طریق فناوری لیزری ارتباط برقرار می‌کنند.

G10 475x120 2 ۱۰ ماهواره استارلینک با فناوری لیزری در مدار قطبی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود اخبار IT

به گفته ایلان ماسک، ماهواره‌های جدید برای برقراری ارتباط دیگر نیازی به ایستگاه‌های زمینی ندارند و به همین دلیل برای مناطق صعب العبور مانند قطب‌ها گزینه مناسبی هستند. اسپیس ایکس قصد دارد از سال آینده میلادی تمامی ماهواره‌های استارلینک را با فناوری ارتباطات لیزری به فضا پرتاب کند.

پروژه استارلینک در واقع با هدف ارایه اینترنت پر سرعت و ماهواره‌ای توسط ایلان ماسک طراحی شده است. در پروژه استارلینک با ارسال ماهواره در مدار زمین، شبکه‌ای عظیم ایجاد می‌‌شود که می‌تواند اینترنت را در دسترس همه ساکنان زمین قرار دهد.

600x120 Digiato 1 ۱۰ ماهواره استارلینک با فناوری لیزری در مدار قطبی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود اخبار IT
Comp 1 1 1 2 1 ۱۰ ماهواره استارلینک با فناوری لیزری در مدار قطبی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود اخبار IT lg 290 290 ۱۰ ماهواره استارلینک با فناوری لیزری در مدار قطبی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود اخبار IT

rideshare with starlink satellites resize md ۱۰ ماهواره استارلینک با فناوری لیزری در مدار قطبی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود اخبار IT

به دنبال دریافت تاییدیه «کمیسیون ارتباطات فدرال» (FCC)، اسپیس ایکس ده ماهواره در تاریخ 5 بهمن‌ماه به فضا پرتاب کرد تا در مدار قطبی زمین قرار گیرند. این ماهواره‌ها جزو اولین ماهواره‌های عملیاتی استارلینک محسوب می‌شوند. ایلان ماسک با انتشار توییت‌های مختلفی این خبر را به اشتراک گذاشته است. وی در یکی از توییت‌های منتشر شده اعلام کرد:

«تمام ماهواره‌هایی که سال آینده به فضا پرتاب خواهند شد، از فناوری ارتباطات لیزری بهره خواهند برد. البته ماهواره‌هایی که امسال در مدار قطبی زمین قرار گرفتند نیز مجهز به نسخه 0.9 فناوری ارتباط لیزری هستند.»

ایلان ماسک در توییت دیگری در مورد ماهواره‌هایی که با هدف ارائه خدمات اینترنتی در آلاسکا پرتاب شده‌اند نیز گفت:

«ماهواره‌های جدید مجهز به فناوری ارتباطات لیزری بین ماهواره‌ای هستند و در نتیجه دیگر نیازی به ایستگاه زمینی در مناطق قطبی ندارند.»

افرادی که در آلاسکا زندگی‌ می‌کنند می‌توانند از ماهواره‌های با فناوری لیزری استارلینک بهره برده و به اینترنت به راحتی دسترسی داشته باشند. اسپیس ایکس از مدتی قبل امکان دسترسی به اینترنت ماهواره‌ای خود را با سرعتی قابل توجه در بعضی مناطق آمریکا و کانادا ارائه کرده است.

۱۰ ماهواره استارلینک با فناوری لیزری در مدار قطبی با یکدیگر در ارتباط خواهند بود

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *