قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > MIT: برای داشتن کودکان باهوش‌تر به آنها موسیقی آموزش بدهید-اخبار IT

MIT: برای داشتن کودکان باهوش‌تر به آنها موسیقی آموزش بدهید-اخبار IT

آخرین تحقیقات «MIT» می‌گوید اگر می‌خواهید فرزندانی با قدرت ذهنی بالا و با هوش تربیت کنید، یادگیری یک ساز موسیقی را در برنامه آنها قرار دهید.

G10 475x120 2 MIT: برای داشتن کودکان باهوش‌تر به آنها موسیقی آموزش بدهید اخبار IT

معمولا در برنامه‌های آموزشی، یادگیری برنامه نویسی یکی از موضوعاتی که بدان توجه ویژه‌ای می‌شود چرا که از نظر بسیاری، کودکان با فراگیری برنامه نویسی در دنیایی که بیشتر کارها با سیستم‌های کامپیوتری انجام می‌شود، سازگاری بالاتری پیدا کرده و زندگی بهتری را تجربه کنند.

با این وجود، مهارت‌های برنامه نویسی که در سنین کودکی آموزش داده می‌شود، شباهت زیادی به کار برنامه نوسان حرفه‌ای ندارد. به علاوه پیشتر گفته شده بود که یادگیری برنامه نویسی به تقویت مهارت‌های ریاضی و زبان آموزی کودکان نیز کمک می‌کند.

600x120 Digiato 1 MIT: برای داشتن کودکان باهوش‌تر به آنها موسیقی آموزش بدهید اخبار IT
lg 290 290 MIT: برای داشتن کودکان باهوش‌تر به آنها موسیقی آموزش بدهید اخبار IT bazar 290x290 MIT: برای داشتن کودکان باهوش‌تر به آنها موسیقی آموزش بدهید اخبار IT

براساس مطالعه انجام شده توسط محققان MIT در بهمن ماه امسال (‌دسامبر 2020)، برنامه نویسی مهارت جداگانه‌ای است و یادگیری زبان، ریاضی و منطق هم داستان جداگانه‌ای دارد.

Kids music Kidmons MIT: برای داشتن کودکان باهوش‌تر به آنها موسیقی آموزش بدهید اخبار IT

محققان می‌گویند آموزشی که باعث افزایش قدرت ذهنی می‌شود و در عین حال سایر مهارت‌های دیگری را در کودکان تقویت می‌کند، یادگیری نواختن یک ساز موسیقی است. نتیجه بررسی محققان ژانویه امسال در نشریه علوم اعصاب دانشگاه زوریخ منتشر شده است.

محققان، با اسکن مغزی دو گروه داوطلب شرکت کننده در تحقیق، که یک گروه از آنها نواختن یک ساز را دنبال می‌کردند و گروه دیگر چنین رویکردی را در پیش نگرفته بودند، به نتایج جالبی دست یافتند.

233365 1600x1030 musical activities kids explore MIT: برای داشتن کودکان باهوش‌تر به آنها موسیقی آموزش بدهید اخبار IT

مغز افرادی که ساز می‌زنند‌ از نظر ساختاری و عملکردی تفاوت‌های زیادی با سایر افراد دارد. خصوصا در بخش‌هایی از مغز که مربوط به صدا و کلام است،‌ بالاخص قشر شنوایی هر دو نیمکره تفاوت‌های دیده می‌شود. به علاوه ارتباط قویتری بین قشر شنوایی و سایر قسمت‌های مغز و نقاط گیجگاهی افرادی که ساز می‌زنند دیده می‌شود. در نتیجه انتظار می‌رود این افراد در عملکردهای شناختی مانند قدرت حافظه و کارهایی اجرایی عملکرد بهتری از خود نشان بدهند.

جالب است بدانید که اگر کودک به نواختن ساز ادامه ندهد، این افزایش قدرت و عملکرد مغز همچنان باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود. پروفسور «سیمون لیپولد» یکی از محققان MIT می‌گوید:

«هر چقدر در سنین پایین‌تری یادگیری موسیقی آغاز شود، این ارتباطات قوی‌تر می‌شود.»

در کل باید گفت اگر می‌خواهید فرزندانی باهوش‌تر داشته باشید، بهتر است به جای تاکید شدید روی یادگیری برنامه نویسی،‌ یادگیری نواختن یک ساز را در برنامه آنها قرار دهید.

MIT: برای داشتن کودکان باهوش‌تر به آنها موسیقی آموزش بدهید

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *