قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد-اخبار IT

موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد-اخبار IT

آقای موری کالوم مدیر طراحی شرکت فورد پس از 7 سال حضور در این سمت رسما بازنشسته شد و قرار است آنتونی لو از شرکت رنو جای او را بگیرد.

G10 475x120 2 موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد اخبار IT

آقا موری کالوم برادر کوچک تر یان کالوم طراح افسانه‌ای سابق شرکت جگوار است. او از سال 1982 کار خود را در کرایسلر آغاز کرد و در 28 سال گذشته در گروه خودروسازی PSA، Ghia و مزدا نیز کار کرده‌است.

Ford Mustang Shelby GT350 600x400 موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد اخبار IT

600x120 Digiato 1 موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد اخبار IT
Comp 1 1 1 2 1 موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد اخبار IT digiato موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد اخبار IT

او پیش از این معاون طراحی شرکت فورد بود و با بازنشسته شدن آقای J MaysL او این نقش را بر عهده گرفت و در دوران اون خودروهای مهمی از جمله نسل فعلی موستانگ، سوپر اسپرت تاریخی فورد GT و همینطور موستانگ Mach-E که اولین محصول تولید انبوه برقی شرکت فورد است طراحی شد.

او در مزدا مسئول طراحی نسل سوم MX-5 و شاسی بلند پر فروش این شرکت یعنی CX-7 را بر عهده داشت.

20202 ford gt liquid carbon chicago auto show live 4 600x400 موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد اخبار IT

جایگزین او آنتونی لو خواهد بود که در حدود یک دهه مشغول کار در مرکز طراحی شرکت رنو در پاریس بوده است او مسئول ایجاد چرخه طراحی جدید شرکت رنو و کانسپت های مهمی از جمله Dezir و Trezor بوده است و زیر نظر لارنس ون دنکر سر طراح شرکت رنو کار می‌کرده‌است.

همچنین آقای لو پیش از حضور در رنو، در بخش اروپایی جنرال موتورز مشغول طراحی برندهای واکسهال، ساب و اوپل بوده است.

anthony lo 02 600x400 موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد اخبار IT

اولین کار او در زمینه طراحی خودرو مربوط به اواخر دهه 1980 در لوتوس و طراحی واکسهال لوتوس کارلتون بود.

دلیل جدایی او از شرکت رنو مربوط به خانه تکانی اساسی در تیم طراحی رنو پس از تغییر مدیریتی صورت گرفت. ژیل ویدال رئیس سابق طراحی پژو به عنوان رئیس طراحی برند رنو منصوب شد و در همان زمان نیز آلخاندرو مسونرو به عنوان طراح در شرکت داچیا منصوب شد.

Renault Morphoz Concept 2020 1280 24 600x400 موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد اخبار IT

آقای لو اعتقاد دارد که با سرعت بسیار بالای پیشرفت فن‌آوری٬ خودروها در دهه آینده بیش از هر زمان دیگری دچار تغییر و تحول می‌شوند.

او رهبری شرکت بزرگی همچون فورد را یک رویا می‌داند و قصد دارد تا با ذهنیت باز و ایجاد ابتکار و راه حل های موفقیت آمیز مسیر جدیدی را برای طراحی محصولات این شرکت ترسیم کند.

موری کالوم طراح فورد پس از 38 سال کار در صنعت خودروسازی بازنشسته شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *