پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > آمریکا باری دیگر مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است-اخبار IT

آمریکا باری دیگر مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است-اخبار IT

وزارت خارجه ایالات متحده مدعی شد به مدارک جدیدی دست یافته که نشان می‌دهند همه‌گیری کووید-۱۹ نه از تماس انسان با حیوان بلکه احتمالاً از آزمایشگاهی در چین شروع شده است.

G10 475x120 آمریکا باری دیگر مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است اخبار IT

به گزارش بلومبرگ، وزارت خارجه ایالات متحده می‌گوید به اسناد جدیدی دست یافته که نشان می‌دهند محققان مؤسسه ویروس‌شناسی ووهان (Wuhan Institute of Virology) پاییز سال ۲۰۱۹، یعنی پیش از شناسایی اولین مورد ابتلا به کرونا در ووهان، مریض شده بودند و علایمی مشابه با بیماری کووید-۱۹ یا بیماری‌های فصلی رایج داشته‌اند.

وزارت خارجه آمریکا می‌افزاید عدم شفافیت چین در مورد منشاء کرونا و همچنین تلاش‌ها برای لاپوشانی کمبودهای این کشور در پاسخ به شیوع ویروس، باعث شده‌اند تا رسیدن به یک نتیجه گیری واضح مشکل شود. وزارت خارجه ایالات متحده به فاصله کمتر از یک هفته تا پایان دولت فعلی داده‌ای برای پشتیبانی از این ادعا ارائه نکرد.

600x120 T10 Digiato 14.1.2021 آمریکا باری دیگر مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است اخبار IT
kerman motor آمریکا باری دیگر مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است اخبار IT 290x290 6 آمریکا باری دیگر مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است اخبار IT
1000x 1 آمریکا باری دیگر مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است اخبار IT
لابراتوار P4 در مؤسسه ویروس‌شناسی ووهان.

در بخشی از بیانیه وزارت خارجه ایالات متحده آمده: «ویروس [کرونا] ممکن است به طور طبیعی و از طریق تماس انسان با حیوانات آلوده ظهور و با الگویی مشابه با یک پاندمی طبیعی گسترش پیدا کرده باشد. از سوی دیگر، بروز حادثه در یک آزمایشگاه می‌تواند اتفاقی شبیه به یک پاندمی طبیعی را رقم بزند اگر در ابتدا فقط چند نفر به ویروس مبتلا شده و هیچ گونه علایمی را نیز نشان نداده باشند.»

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده از ارائه توضیحات بیشتر در این رابطه خودداری کرد. چین بارها اتهام شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاهی در این کشور را تکذیب کرده است. ایالات متحده نگفت اطلاعات جدید در مورد شیوع ویروس کرونا از آزمایشگاه در چین را چگونه بدست آورده است.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که دولت چین به خاطر ممانعت از ورود کارشناسان سازمان بهداشت جهانی (WHO) به این کشور به منظور ردیابی منشاء کووید-۱۹ به بهانه عدم پشت سر گذاشتن آزمایشات سلامت تحت انتقادات قرار گرفته‌اند. البته کارشناسان سازمان بهداشت جهانی بالاخره وارد چین شدند اما WHO از دولت چین به خاطر تأخیر انداختن در مأموریت این سازمان انتقاد کرد.

چین در پاسخ به اتهامات مدعی شده تحقیقات این کشور نشان داده‌اند که پیش از ظهور کرونا در ووهان موارد ابتلا در ایتالیا و ایالات متحده وجود داشته است و اضافه می‌کند که احتمال دارد ویروس از طریق غذای یخ زده یا بسته‌بندی آلوده وارد این کشور شده باشد.

تا روز جمعه حدود ۲ میلیون نفر در سراسر جهان در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند که تقریباً ۴۰۰ هزار نفر آنها مربوط به ایالات متحده می‌شود.

آمریکا باری دیگر مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین نشأت گرفته است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *