قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > هکرها با حمله به شبکه‌های بلاکچین میلیاردها دلار پول در ۲۰۲۰ سرقت کردند-اخبار IT

هکرها با حمله به شبکه‌های بلاکچین میلیاردها دلار پول در ۲۰۲۰ سرقت کردند-اخبار IT

هکرها در سال ۲۰۲۰ بسیار فعال بودند. در کنار شیوع ویروس کرونا که باعث افزایش حملات سایبری شد و حمله هکرها به سازمان‌ها و وزارتخانه‌های آمریکا، مهاجمان سایبری با حمله به شبکه‌های بلاکچین میلیاردها دلار پول به جیب زدند.

G10 475x120 هکرها با حمله به شبکه‌های بلاکچین میلیاردها دلار پول در ۲۰۲۰ سرقت کردند اخبار IT

طبق گزارشی جدید، هکرهای بلاکچین در سال ۲۰۲۰ توانسته‌اند ۱۲۲ حمله انجام دهند و ۳.۷ میلیارد دلار پول سرقت کردند. این میزان حمله در سال گذشته میلادی، تقریبا یک سوم کل حملات به پروژه‌های بلاکچین محسوب می‌شود.

این داده‌ها توسط «Slowmist Hacked» ارائه شده که اطلاعات مربوط به حملات سایبری علیه پروژه‌ها و اپ‌های بلاکچین و توکن‌ها را ردیابی و جمع‌آوری می‌کند. کلاهبرداری‌های بلاکچین در گزارش اخیر وجود دارند و تقریبا ۱۳ درصد تمام حملات در سال ۲۰۲۰ را تشکیل می‌دهند.

600x120 T10 Digiato 14.1.2021 هکرها با حمله به شبکه‌های بلاکچین میلیاردها دلار پول در ۲۰۲۰ سرقت کردند اخبار IT
290x290 mobile 1 هکرها با حمله به شبکه‌های بلاکچین میلیاردها دلار پول در ۲۰۲۰ سرقت کردند اخبار IT kerman motor هکرها با حمله به شبکه‌های بلاکچین میلیاردها دلار پول در ۲۰۲۰ سرقت کردند اخبار IT

زیان‌های مالی موجود در این گزارش طبق ارزش دارایی‌ها در ماه ژانویه سال جاری میلادی است، بنابراین شاید در آینده میزان آن‌ها افزایش پیدا کند. در حقیقت شاید هکرها بیش از ۳.۷ میلیارد دلار از حملات سایبری خود پول بدست آورده باشند.

برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) اتریوم که مبتنی بر قرارداد هوشمند اتریوم هستند، بیش از هر پروژه بلاکچین دیگری در سال ۲۰۲۰ مورد حمله قرار گرفتند. در مجموع ۴۶ حمله موفق علیه این برنامه‌ها صورت گرفته که مجموع ارزش آن‌ها به ۴۳۶.۳۶ میلیون دلار می‌رسد که سهم هر حمله کمی بیشتر از ۹ میلیون دلار می‌شود.

blockchain hack هکرها با حمله به شبکه‌های بلاکچین میلیاردها دلار پول در ۲۰۲۰ سرقت کردند اخبار IT

سال گذشته میلادی بیت کوین با افزایش سرسام‌آور ارزش خود روبه‌رو شد که همین موضوع افزایش حمله به صرافی‌های ارز دیجیتال را در پی داشت. این صرافی‌ها سال ۲۰۲۰ با ۲۸ رخنه امنیتی مواجه شدند و در مجموع ۳۰۰.۱۵ میلیون دلار سرمایه از دست دادند که سهم هر حمله ۱۰.۷۲ میلیون دلار می‌شود.

کیف پول‌های بلاکچین که برای نگهداری ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند هم در سال گذشته میلادی از حملات هکری در امان نبودند و ۲۷ حمله موفق علیه آن‌ها صورت گرفت که ارزش آن‌ها به ۳.۰۳ میلیارد دلار می‌رسد که سهم هر حمله نزدیک به ۱۱۲ میلیون می‌شود. در سال ۲۰۲۰ خود بلاکچین‌ها هم با ۱۲ حمله با مجموع ارزش ۵.۹۱ میلیون دلار روبه‌رو شدند.

با توجه به سود هنگفتی که هکرها سال گذشته میلادی از حملات بلاکچین بدست آورده‌اند و احتمال افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در ۲۰۲۱، انتظار می‌رود میزان این حملات در سال جاری میلادی افزایش پیدا کند.

هکرها با حمله به شبکه‌های بلاکچین میلیاردها دلار پول در ۲۰۲۰ سرقت کردند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *