قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مدیرعامل مدرنا: ویروس کرونا هیچ‌وقت نابود نمی‌شود-اخبار IT

مدیرعامل مدرنا: ویروس کرونا هیچ‌وقت نابود نمی‌شود-اخبار IT

نزدیک به یکسال از ورود کرونا به زندگی بشر می‌گذرد و این ویروس تا به امروز بیش از ۹۰ میلیون نفر را آلوده کرده و ۲ میلیون نفر را هم به کام مرگ کشانده. در حالی که انتظار داریم واکسن ما را از دست کووید-۱۹ راحت کند، به تازگی مدیرعامل یکی از سازندگان واکسن یعنی مدرنا پیش‌بینی کرده با کرونا برای همیشه زندگی خواهیم کرد.

G10 475x120 مدیرعامل مدرنا: ویروس کرونا هیچ‌وقت نابود نمی‌شود اخبار IT

در گذشته سازمان بهداشت جهانی (WHO) و دکتر «آنتونی فاوچی»، رئیس «موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی» آمریکا به این موضوع اشاره کرده بودند که ویروس کرونا بطور کامل از بین نمی‌رود و این موضوع به میزان کارایی واکسن‌ها ارتباطی ندارد. حالا مدیرعامل مدرنا، «استفان بانسل» هم این پیش‌بینی را تکرار کرده و گفته جهان باید برای همیشه با کووید-۱۹ زندگی کند.

بانسل در کنفرانس خدمات درمانی «جی‌.پی. مورگان» گفته:

600x120 Digiato مدیرعامل مدرنا: ویروس کرونا هیچ‌وقت نابود نمی‌شود اخبار IT
kerman motor مدیرعامل مدرنا: ویروس کرونا هیچ‌وقت نابود نمی‌شود اخبار IT 290x290 mobile 1 مدیرعامل مدرنا: ویروس کرونا هیچ‌وقت نابود نمی‌شود اخبار IT

«کووید-۱۹ از بین نمی‌رود و به باور ما باید با این ویروس برای همیشه زندگی کنیم.»

moderna vaccine مدیرعامل مدرنا: ویروس کرونا هیچ‌وقت نابود نمی‌شود اخبار IT

واکسن کرونا مدرنا و فایزر/BioNTech کارایی بالایی دارند و واکسن مدرنا حداقل تا یکسال از افراد در برابر کرونا محافظت می‌کند. این کمپانی به پژوهش‌های خود ادامه می‌دهد تا برای نسل بعدی واکسن‌ها، پروتکل توسعه دهد.

در حالی که چنین پیش‌بینی ترسناک به نظر می‌رسد، اما بسیاری انتظار دارند ویروس کرونا در آینده شبیه بیماری مانند سرماخوردگی شود. کووید-۱۹ احتمالا در آینده مانند امروز کشنده نخواهد بود و شاید مانند آنفولانزا مجبور شویم برای مراقبت از خود، سالانه واکسن جدید دریافت کنیم، البته اجباری برای اینکار وجود ندارد.

پژوهشگران دانشگاه ایالتی «پنسلیوانیا» در مقاله‌ای به این موضوع اشاره کرده‌اند:

«تحلیل داده‌های ایمونولوژیک و اپیدمیولوژیک درباره ویروس کرونا نشان می‌دهد که توانایی بدن برای جلوگیری از ابتلا به کرونا کاهش پیدا می‌کند، اما مصونیت برای کاهش شدت بیماری برای بلندمدت باقی می‌ماند. مدل ما شامل مواردی مانند مصونیت، شدت کنونی بیماری و طبیعت کرونا می‌شود و نشان می‌دهد زمانی که کووید-۱۹ به یک بیماری بومی تبدیل شود و اکثر افراد در دوران کودکی به آن مبتلا شوند، خطر آن بیشتر از سرماخوردگی نخواهد بود.»

درباره تاثیر دقیق کووید-۱۹ روی کودکان و همچنین میزان ماندگاری مصونیت در بدن آن‌ها اطلاع کامل و جامعی نداریم، با این حال این ویروس از پاندمی به اندمیک یا بیماری بومی تبدیل می‌شود و مدرنا تا سال ۲۰۲۲ نتایج آزمایش‌های واکسن روی کودکان را منتشر خواهد کرد. در این مدت زمان واکسن می‌تواند باعث دستیابی به ایمنی جمعی شود و باید منتظر بمانیم و ببینیم تا پایان ۲۰۲۱ چندین کشور می‌توانند ایمنی جمعی را تجربه کنند.

مدیرعامل مدرنا: ویروس کرونا هیچ‌وقت نابود نمی‌شود

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *