پنج‌شنبه , 25 فوریه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد-اخبار IT

سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد-اخبار IT

شاخه خودرویی کمپانی پاناسونیک از یک سیستم هداپ دیسپلی پیشرفته در نمایشگاه مجازی CES رونمایی کرد. این سیستم مبتنی بر واقعیت افزوده بوده و اطلاعات موجود را طوری منعکس می‌کند که گویی علایم و نوشته‌ها روی سطح مسیر قرار دارند.

475 X 120 سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد اخبار IT

سیستم هداپ دیسپلی نوین پاناسونیک به هوش مصنوعی مجهز بوده و با کمک تکنولوژی اختصاصی SPYDR کمپانی، محتواهای گوناگون مثل سرعت حرکت خودرو، اشیا، عابرین پیاده و همچنین اطلاعات مربوط به نقشه را به شکلی گیرا و جذاب نمایش می‌دهد. پاناسونیک هدف از توسعه این سیستم را ارائه اطلاعات بهتر و درگیر نگه داشتن بیشتر او با فرایندهای رانندگی اعلام کرده است.

Panasinic HUD 1 سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد اخبار IT
گرافیک و اطلاعات هداپ دیسپلی پیشرفته پاناسونیک به صورت سه‌بعدی در مسیر نگاه راننده قرار می‌گیرد تا تمرکز او بر هم نخورد

اسکات کیرچنر (Scott Kirchner) مدیر شاخه خودرویی پاناسونیک سرعت رشد بازار هداپ دیسپلی را بسیار بالا توصیف کرده، اما در عین حال سیستم‌های فعلی را ناقص می‌داند. به اعتقاد آقای کیرچنر سیستم‌های مبتنی بر واقعیت افزوده بخش بیشتری از جاده را پوشش داده و می‌توانند اطلاعات رایجی مثل سرعت و میزان سوخت را با علایم مسیریابی که به صورت سه‌بعدی نشان داده ‌می‌شود، ترکیب کنند.

600x120 Digiato سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد اخبار IT
lg 290 290 سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد اخبار IT 290x290 digital 1 سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد اخبار IT

Panasinic HUD 4 سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد اخبار IT

مدیر شاخه خودرویی پاناسونیک در ادامه تاکید کرده هنگام فراگیر شدن اتومبیل‌های خودران در آینده، سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده راحتی و آرامش خیال بیشتری را برای سرنشینان به ارمغان خواهد آورد.

از ویژگی‌های کلیدی سیستم هداپ دیسپلی ابداعی پاناسونیک باید به مواردی مثل تکنولوژی دنبال کردن مردمک چشم، دقت بالای سیستم مسیریابی با اتکا به هوش مصنوعی، کنترل لرزش، کنترل دائمی سطح هوشیاری، رادار تصویربرداری سه‌بعدی، رزولوشن 4K و ابعاد کوچک اجزای سیستم اشاره کرد.

Panasinic HUD 3 سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد اخبار IT

لنزهای پیشرفته که میدان دید گسترده‌ای (10 در 4 درجه) دارند، از ویژگی‌های جالب هداپ دیسپلی پاناسونیک در بخش سخت‌افزار به شمار می‌رود. این لنزها می‌توانند تصویری مجازی در فاصله 10 متری یا بیشتر خلق کنند.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می‌دهند، تکنولوژی‌ هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده دیر یا زود بالاخره به خودروهای تولید انبوه راه پیدا خواهد کرد. در حال حاضر سیستم هداپ دیسپلی نسل جدید مرسدس بنز S کلاس در نوع خود پیشرفته‌ترین است.

سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *