قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > آمریکا شیائومی را به فهرست سیاه شرکت‌های نظامی چین اضافه کرد-اخبار IT

آمریکا شیائومی را به فهرست سیاه شرکت‌های نظامی چین اضافه کرد-اخبار IT

وزارت دفاع آمریکا شیائومی را به بهانه ارتباط با نهادهای نظامی چین به فهرست سیاهی اضافه کرده که این شرکت را در معرض تحریم‌های مالی گسترده قرار می‌دهد.

475 X 120 آمریکا شیائومی را به فهرست سیاه شرکت‌های نظامی چین اضافه کرد اخبار IT

در حالی که کمتر از یک هفته از عمر دولت ترامپ باقی مانده، وزارت دفاع ۹ شرکت چینی دیگر از جمله شیائومی، دومین تولید کننده بزرگ موبایل در دنیا و شرکت هوا فضای «Comac» را به فهرست سیاه «شرکت‌های نظامی کمونیستی چین» اضافه کرده است.

این فهرست با لیست سیاه وزارت خزانه‌داری که نهادهای تحریم شده را از دریافت فناوری شرکت‌های آمریکایی منع می‌کند متفاوت است اما قرار گرفتن در این فهرست شیائومی را در معرض فرمان اجرایی از سوی ترامپ قرار می‌دهد که افراد و سازمان‌های آمریکایی را از سرمایه‌گذاری در آن محروم کرده و آنها را به واگذاری دارایی‌هایی خود در این شرکت وادار می‌سازد.

600x120 Digiato آمریکا شیائومی را به فهرست سیاه شرکت‌های نظامی چین اضافه کرد اخبار IT
gif 290 X 290 آمریکا شیائومی را به فهرست سیاه شرکت‌های نظامی چین اضافه کرد اخبار IT 290x290 digital 1 آمریکا شیائومی را به فهرست سیاه شرکت‌های نظامی چین اضافه کرد اخبار IT

RedmiNote9 02 آمریکا شیائومی را به فهرست سیاه شرکت‌های نظامی چین اضافه کرد اخبار IT

این شرایط می‌تواند برای شیائومی که دو سال از IPO آن در هنک‌کنگ می‌گذرد، دردسرهای زیادی در پی داشته باشد چرا که سرمایه هنگفتی را از سوی نهادهای آمریکایی دریافت کرده؛ برای مثال کوالکام در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده اما ممکن است مجبور شود تا پیش از نوامبر سال جاری دارایی‌هایش را واگذار کند که در نهایت روی ارزش سهام شیائومی هم اثر منفی خواهد داشت.

هرچند ممکن است بایدن پس از به دست گرفتن قدرت شرایط را تغییر دهد اما قرار گرفتن شرکت الکترونیکی مثل شیائومی در این فهرست به خودی خود جالب است چرا که اغلب اسامی حاضر در آن شامل شرکت‌هایی است که در زمینه‌های صنعت محور نظیر کشتی‌سازی، شیمیایی، مخابرات، ساخت‌و‌ساز، هوافضا و دیگر حوزه‌های زیرساختی مشغول فعالیت هستند. هواوی هم هرچند در این لیست حاضر است اما این شرکت به تولید تجهیزات مخابراتی در مقیاس بزرگ می‌پردازد و یکی از دلایل تحریم آن اساسا به همین تجهیزات مرتبط است.

آمریکا شیائومی را به فهرست سیاه شرکت‌های نظامی چین اضافه کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *