پنج‌شنبه , 21 ژانویه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل می‌خواهد عینک هوشمندش را به قابلیت قفل‌گشایی دیگر گجت‌ها مجهز کند-اخبار IT

اپل می‌خواهد عینک هوشمندش را به قابلیت قفل‌گشایی دیگر گجت‌ها مجهز کند-اخبار IT

اپل در پتنتی که به تازگی ثبت کرده نحوه استفاده از عینک هوشمند برای قفل گشایی دیگر دستگاه‌ها را شرح داده است. این همان روشی است که اپل واچ برای باز کردن قفل مک بوک به کار می‌برد.

475 X 120 اپل می‌خواهد عینک هوشمندش را به قابلیت قفل‌گشایی دیگر گجت‌ها مجهز کند اخبار IT

وقتی کاربران همزمان با چند دستگاه متصل و همگام سازی شده با یکدیگر کار می‌کنند؛ باز کردن قفل تک تک آنها به صورت جداگانه کار آزاردهنده‌ای است.

کوپرتینونشین‌ها برای حل این مشکل به دنبال راهکارهایی هستند که ضمن به خطر نیفتادن امنیت،‌ تجربه کاربری بهتری را در اختیار کاربران قرار دهد.

600x120 Digiato اپل می‌خواهد عینک هوشمندش را به قابلیت قفل‌گشایی دیگر گجت‌ها مجهز کند اخبار IT
290x290 mobile 1 اپل می‌خواهد عینک هوشمندش را به قابلیت قفل‌گشایی دیگر گجت‌ها مجهز کند اخبار IT 290 290 1 اپل می‌خواهد عینک هوشمندش را به قابلیت قفل‌گشایی دیگر گجت‌ها مجهز کند اخبار IT

در پتنت اخیر اپل به توسعه راهکاری برای باز کردن قفل و دسترسی به سایر دستگاه‌های متصل اشاره شده است.  در این صورت کاربران بدون تاخیر زمانی و در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانند با دستگاه‌های مختلف کار کنند.

39764 76319 000 lead Unlock with Apple Glass xl اپل می‌خواهد عینک هوشمندش را به قابلیت قفل‌گشایی دیگر گجت‌ها مجهز کند اخبار IT

در پتنت ثبت شده به وضوح نام عینک اپل ذکر نشده است؛ اما توضیحاتی که در مورد آن مطرح شده نشان می‌دهد کوپرتینونشین‌ها در تلاش هستند این قابلیت را به عینک هوشمند خود اضافه کنند.

تایید هویت یکی از موضوعات مهمی است که برای برخی کاربران اهمیت ویژه‌ای دارد. اپل نیز به این موضوع توجه می‌کند و در پتنت به فاکتورهای مهمی از جمله نزدیک بودن دستگاه‌های متصل به یکدیگر و سطح دسترسی آنها اشاره شده تا امنیت کاربران زیر سوال نرود.

اپل در این روش به این مساله هم اشاره کرده که ممکن است کاربر نخواهد بدون تایید وی قفل گشایی صورت گیرد. در این روش علاوه بر مجاورت عینک وابزار جدید می‌توان قفل گشایی را به انجام کار خاصی مثل نگاه به سمت دستگاه، چرخاندن سر به طرف خاص و انجام ژست حرکتی خاصی مشروط کرد.

اکنون همین رویکرد در مورد عینک اپل مطرح می‌شود و باید ببینیم این گجت در آینده با چنین قابلیتی رونمایی خواهد شد یا خیر.

اپل می‌خواهد عینک هوشمندش را به قابلیت قفل‌گشایی دیگر گجت‌ها مجهز کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *