قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال پس از سیاست‌های جدید واتساپ-اخبار IT

افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال پس از سیاست‌های جدید واتساپ-اخبار IT

به دنبال تصمیم واتساپ به تغییر سیاست‌ها کاربران مجبور به اشتراک داده‌های خود با کمپانی مادر یعنی فیسبوک می‌شوند. البته یک راه دیگر هم پیش روی کاربران قرار دارد و آن عدم استفاده از واتساپ است. به نظر می‌رسد بسیاری از کاربران راه دوم را انتخاب کرده‌اند و به اپلیکیشن سیگنال روی آورده‌اند. همین موضوع موجب شده میزان دانلود این اپ پیام‌رسان به شدت رشد کند.

475 X 120 افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال پس از سیاست‌های جدید واتساپ اخبار IT

سیاست‌های جدید واتساپ از ۲۰ بهمن ماه اعمال می‌شود و افرادی که با آن موافقت نکنند پس از این تاریخ امکان استفاده از آن را نخواهند داشت. به همین دلیل بسیاری کاربران به اپلیکیشن‌های رقیب سیگنال و تلگرام با قابلیت رمزنگاری پیام‌ها مهاجرت کرده‌اند. بر اساس گزارش سنسور تاور که به تحلیل اپلکیشن‌ها می‌پردازد در فاصله روزهای ۱۷ تا ۲۱ دی ماه،‌ سیگنال به تنهایی ۷.۵ میلیون بار از اپ استور و گوگل پلی دانلود شده که نشان از افزایش ۴۲۰۰ درصدی در مقایسه با یک هفته قبل‌تر دارد. دیگر اپلیکیشن پیام‌رسانی محبوب یعنی تلگرام هم با ۹ میلیون بار دانلود، افزایش ۹۱ درصدی را تجربه کرده است.

Signal Whatsapp Telegram افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال پس از سیاست‌های جدید واتساپ اخبار IT

600x120 Digiato افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال پس از سیاست‌های جدید واتساپ اخبار IT
290x290 digital 1 افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال پس از سیاست‌های جدید واتساپ اخبار IT gif 290 X 290 افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال پس از سیاست‌های جدید واتساپ اخبار IT

در بین تمامی کشورهایی که از این دو اپلیکیشن استقبال کرده‌اند هند با بیشترین میزان دانلود در صدر قرار دارد. اپلیکیشن سیگنال در این بازه زمانی در هندوستان ۲.۳ میلیون بار دانلود شده که شامل حدود ۳۰ درصد از کل نصب‌ها می‌شود. تلگرام هم با ۱.۵ میلیون دانلود در این کشور، ۱۶ درصد از کل دانلود را به خود اختصاص داده است. در این دوره، ایالات متحده با یک میلیون دانلود سیگنال در رده دوم کشورها قرار دارد.

بر اساس سیاست‌های جدید قرار است داده‌های متعددی از حساب کاربری واتساپ از جمله شماره تلفن و اطلاعات مکانی با فیسبوک به اشتراک گذاشته شود. البته واتساپ اعلام کرده که این موضوع شامل حال کاربران در بریتانیا و اتحادیه اروپا نمی‌شود. این کمپانی همچنین اشاره کرده که سیاست جدید بر حریم شخصی پیام‌ها با دوستان یا خانواده تاثیری نخواهد گذاشت.

از دیگر موضوعاتی که در روی آوردن کاربران به سیگنال نقش داشته باید به تشوق کاربران به استفاده از سیگنال از سوی ایلان ماسک و نیز ادوارد اسنودن اشاره کرد.

اخیرا واتساپ تلاش کرده در مورد قوانین جدید و حفظ حریم شخصی کاربران شفاف‌سازی کند اما همچنان بخش‌هایی از سیاست‌های این اپلیکیشن نامفهوم به نظر می‌رسد.

افزایش ۴۰۰۰ درصدی دانلود سیگنال پس از سیاست‌های جدید واتساپ

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *