قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر منحصرا به صدا و سیما داده خواهد شد-اخبار IT

حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر منحصرا به صدا و سیما داده خواهد شد-اخبار IT

کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی عصر روز گذشته (22 دی) در مصوبه‌ای بودجه‌ای را برای حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر ایرانی توسط ساترا اختصاص داد. در این مصوبه آمده که حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر ایرانی منحصرا در اختیار ساترا خواهد بود.

475 X 120 حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر منحصرا به صدا و سیما داده خواهد شد اخبار IT

جلسه دیروز جدا از موضوع انتخاب صداوسیما ربه عنوان ناظر محتوا در فضای مجازی به اختصاص بودجه‌ای ۲ هزار میلیارد تومانی اعتبار برای تولید محتوا در فضای مجازی نیز سرانجامیده است. روابط عمومی ساترا اعلام کرده این اقدام که با پیگیری‌های ساترا و در راستای اجرای سند شبکه ملی اطلاعات انجام می‌شود، کمک شایانی به رشد و توسعه این رسانه‌ها در فضای مجازی خواهد کرد.

باید گفت این مصوبه بعد از تصویب در صحن مجلس اجرایی خواهد شد و به موجب آن رسانه‌‌های صوت و تصویر داخلی می‌توانند طرح‌های توسعه‌ای خود را با حمایت تسهیلاتی پیگیری کنند. مطابق مصوبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر ایرانی منحصراً بر عهده ساترا قرار داده شده است. در این حالت می‌توان گفت که جدا از نظارت، حتی حمایت نیز به طور انحصاری به صدا و سیما سپرده شده است که نگرانی‌های مضاعفی را برای برخی کارشناسان به وجود آورده است.

600x120 Digiato حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر منحصرا به صدا و سیما داده خواهد شد اخبار IT
liara حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر منحصرا به صدا و سیما داده خواهد شد اخبار IT 290x290 mobile 1 حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر منحصرا به صدا و سیما داده خواهد شد اخبار IT

b51679c5 7f74 4445 9109 349598bff38b حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر منحصرا به صدا و سیما داده خواهد شد اخبار IT

«علی سعد» معاون کاربران و تنظیم‌گری اجتماعی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر ساترا در توییتی تاکید کرده که این بودجه برای تولید برنامه در صدا و سیما مطرح نشده و این برای اولین بار است که بودجه قابل قبولی برای حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر اختصاص پیدا کرده است.»

به گفته سعد این مصوبه در راستای سند شبکه ملی اطلاعات و حمایت از رسانه‌های ایرانی و رشد محتوای داخلی در فضای مجازی صورت گرفته است. سندی که علی سعد از ان صحبت می‌کند برای محتوای داخلی برنامه‌های زیادی چیده که یکی از آنها  مزیت بخشی کیفی در دسترسی خدمات و محتوای داخلی به میزان ۵ برابر بیشتر نسبت به خدمات و محتوای خارجی تا پایان سال ۱۴۰۰ است. تحقق سهم ۷۰ درصدی خدمات محتوای داخلی اعم از ویدیوی درخواستی و اشتراک ویدیو از ترافیک مصرفی کاربران با نرخ رشد سالیانه ۴۰ درصدی و ایجاد شبکه اختصاصی ایمن و سالم برای کودکان و نوجوانان با سهم ترافیک ۱۵ درصد از ترافیک کل کشور از نکات جالب توجه در بخش خدمات محتوایی از دیگر مفاد این سند است.

حمایت از رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر منحصرا به صدا و سیما داده خواهد شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *