قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > HTTPS احتمالا به زودی به پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم تبدیل می‌شود-اخبار IT

HTTPS احتمالا به زودی به پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم تبدیل می‌شود-اخبار IT

مرورگر کروم برای وصل شدن به سایت‌ها پروتکل HTTP که امنیت پایین‌تری دارد را به طور پیش‌فرض انتخاب می‌کند. حال گوگل در پی حل این مشکل بوده و می‌خواهد نسخه امن‌تر یعنی HTTPS را به پروتکل پیش‌فرض مرورگر خود تبدیل کند.

475 X 120 HTTPS احتمالا به زودی به پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم تبدیل می‌شود اخبار IT

اگر به آدرس وب سایت‌ها دقت کنید می‌بینید که همه آنها با http یا https شروع می‌شوند. اینها پروتکل‌های انتقالی هستند که داده‌ها از طریق آنها از سایت به مرورگر شما ارسال می‌شوند و پروتکل دوم یعنی https امنیت بیشتری دارد. اغلب کاربران برای بازدید از سایت‌ها تنها به نوشتن آدرس آن بسنده می‌کنند و با اینکه انجام چنین کاری راحت‌تر است تصمیم گیری در مورد نوع پروتکل را بر عهده مرورگر می‌گذارد.

اگر کاربر در اولین بازدید از سایت پروتکل آن را مشخص نکند، کروم به طور پیش‌فرض پروتکل HTTP را انتخاب می‌کند و اگر نسخه HTTPS سایت موجود باشد کاربر را به این نسخه منتقل می‌کند. کروم این انتخاب را به خاطر سپرده و در بازدیدهای آینده کاربر را به طور خودکار به نسخه امن‌تر انتقال می‌دهد.

600x120 Digiato HTTPS احتمالا به زودی به پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم تبدیل می‌شود اخبار IT
gif 290 X 290 HTTPS احتمالا به زودی به پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم تبدیل می‌شود اخبار IT 290x290 HTTPS احتمالا به زودی به پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم تبدیل می‌شود اخبار IT

5ffd49bb11e01 HTTPS احتمالا به زودی به پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم تبدیل می‌شود اخبار IT

حال گوگل در پی حل این مشکل است و آنطور که Android Central گزارش می‌کند، می‌خواهد HTTPS را به پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم تبدیل کند. تغییرات کدنویسی در نرم افزار Chromium Gerrit و Chromium bug tracker نشان می‌دهند که مهندسان گوگل در پی اضافه کردن یک قابلیت جدید به کروم هستند که HTTPS را در صورت عدم تعیین پروتکل توسط کاربر در نوار آدرس، به عنوان پروتکل پیش‌فرض انتخاب می‌کند. کروم به مدت ۳ الی ۱۰ ثانیه برای وصل شدن به نسخه HTTPS سایت تلاش می‌کند و در صورت نبود آن به پروتکل HTTP متصل می‌شود.

لازم به ذکر است که توسعه قابلیت مورد بحث هنوز تمام نشده بنابراین فعال شدن آن برای کاربران احتمالاً مدتی طول خواهد کشید. اقدام گوگل برای حل این مشکل که با امنیت کاربران سر و کار دارد تحسین برانگیز است خصوصاً اینکه مرورگرهایی همچون Brave این مشکل را از مدت‌ها قبل حل کرده‌اند.

HTTPS احتمالا به زودی به پروتکل پیش‌فرض مرورگر کروم تبدیل می‌شود

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *