قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > خسارت ۴ میلیارد دلاری قطع اینترنت به ۲۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۰-اخبار IT

خسارت ۴ میلیارد دلاری قطع اینترنت به ۲۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۰-اخبار IT

قطع اینترنت در سال گذشته به ۲۱ کشور جهان در مجموع ۴ میلیارد دلار خسارت زده که از این بین سهم ایران زیان ۲ میلیون دلاری بوده است.

475 X 120 خسارت ۴ میلیارد دلاری قطع اینترنت به ۲۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۰ اخبار IT

گسترش کسب‌وکارهای مجازی و دورکاری باعث شده بخش مهمی از اقتصاد جهان بر پایه اینترنت در گردش باشد و در چنین شرایطی اختلال در شبکه حتی برای ساعاتی محدود زیان هنگفتی به بار می‌آورد. سایت «Top10VPN» در مطالعه‌ای به بررسی تاثیر قطعی اینترنت بر اقتصاد جهان پرداخته و یافته‌های آن نشان می‌دهد اختلال در شبکه طی سال ۲۰۲۰ باعث شده ۲۱ کشور جهان از جمله ایران در مجموع متحمل زیان ۴ میلیارد دلاری شوند.

Screenshot 2021 01 04 at 4.22.36 PM خسارت ۴ میلیارد دلاری قطع اینترنت به ۲۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۰ اخبار IT

600x120 Digiato 4 خسارت ۴ میلیارد دلاری قطع اینترنت به ۲۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۰ اخبار IT
290x290 6 خسارت ۴ میلیارد دلاری قطع اینترنت به ۲۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۰ اخبار IT PHP 290x290 خسارت ۴ میلیارد دلاری قطع اینترنت به ۲۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۰ اخبار IT

در این فهرست اقتصاد هند به واسطه قطعی فوق‌العاده زیاد ۸۹۲۷ ساعتی بیش از ۲.۷ میلیارد دلار زیان دیده که از مجموع تمامی ۲۰ کشور دیگر بیشتر است. برآوردها حاکی از این است که طی سال ۲۰۲۰ شبکه اینترنت در این کشور ۸۳ بار دچار اختلال شده اما نقش اصلی را در این زمینه قطع دسترسی مناطق جامو و کشمیر به اینترنت داشته است. دولت هند سال گذشته و در پی اوج گیری اعتراضات در جامو و کشمیر دسترسی به اینترنت را در این مناطق قطع کرد و سرانجام پس از حدود یکسال در مرداد ماه به شکل محدود شبکه 4G را دوباره برقرار کرد.

در مورد زیان این اختلال‌های اینترنتی در هند «اتاق بازرگانی و صنعت کشمیر» نظر دیگری دارد و بر این باور است که کسب و کارها حدود ۵.۳ میلیارد دلار ضرر دیده‌اند. فارغ از اینکه کدام آمار دقیق‌تر است نقطه اشتراک هر دوی آنها خسارت هنگفت ناشی از قطع اینترنت است.

در رده‌های بعدی این فهرست بلاروس، یمن، میانمار، آذربایجان و اتیوپی قرار دارند که در مجموع یک میلیارد دلار ار قطع اینترنت زیان دیده‌اند. با نگاهی به رده ۱۶ فهرست نام ایران به چشم می‌خورد که به واسطه اختلال ۹ ساعته ۲ میلیون دلار زیان دیده است. این اختلال ۵۸ میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده که از جمعیت بالای کاربران ایرانی اینترنت حکایت دارد.

خسارت ۴ میلیارد دلاری قطع اینترنت به ۲۱ کشور جهان در سال ۲۰۲۰

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *