قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است-اخبار IT

مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است-اخبار IT

مدیرعامل شرکت اریکسون با تحت فشار قرار دادن یکی از وزرای سوئد تلاش کرده تا ممنوعیت هواوی و ZTE را لغو کند.

475 X 120 مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است اخبار IT

«Borje Ekholm»، مدیرعامل اریکسون با رد و بدل کردن چندین پیام کوتاه با «آنا هالبرگ» (Anna Hallberg)، وزیر تجارت خارجی سوئد از وی خواسته تا در دستور اداره پست و مخابرات سوئد (PTS) تجدید نظر کند. این دستور اپراتورهای سوئد را مجبور می‌کرد تا تجهیزات ساخت شرکت‌های چینی را تا ژانویه ۲۰۲۵ از زیرساخت 5G خود حذف کنند.

سخنگوی اریکسون ارتباط مدیرعامل اریکسون با ویزر تجارت خارجی سوئد را تأیید کرده است. این در حالیست که هالبرگ می‌گوید هیچ ارتباطی با PTS نداشته و هرگز از قدرت خود به عنوان یک وزیر برای تأثیرگذاری بر تصمیمات مقامات سوئد استفاده نمی‌کند. وی همچنین افزود هرگز با مدیرعامل شرکت اریکسون ملاقات نداشته است.

600x120 Digiato 4 مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است اخبار IT
gif 290 X 290 مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است اخبار IT 290x290 مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است اخبار IT

gsmarena 001 11 مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است اخبار IT

این خبر در حال منتشر می‌شود که «جیکوب والنبرگ» (Jacob Wallenberg)، عضو هیئت مدیره اریسکون نیز نسبت به ممنوعیت هواوی در سوئد واکنش نشان داد و در یکی از مصاحبه‌های خود با روزنامه Dagens Nyheter گفت «ممنوعیت هواوی قطعاً اتفاق خوبی نیست.»

بلومبرگ در گزارش خود اشاره می‌کند که حدود ۱۰ درصد از درآمد اریکسون از طریق مراوده با چین حاصل می‌شود و این شرکت یکی از بزرگ‌ترین رقبای هواوی در بازار تجهیزات رادیویی سلولی به شمار می‌رود. چین هشدار داده بود در صورتی که دولت سوئد ممنوعیت این کشور را لغو نکند، شرکت‌های سوئدی ضرر خواهند کرد.

دولت سوئد اواخر مهر ماه امسال استفاده از تجهیزات ساخت هواوی و ZTE در زیرساخت 5G این کشور را ممنوع اعلام کرد. رگولاتور مخابراتی سوئد اعلام کرد پس از ارزیابی تجهیزات هواوی و ZTE به احتمال آسیب زدن آن‌ها به امنیت سوئد پی برده و بکارگیری آن‌ها در زیرساخت شبکه 5G این کشور را ممنوع اعلام کرده است. این آژانس ارزیابی امنیتی را به کمک نیروهای مسلح و سرویس امنیتی سوئد انجام داد.

مدیرعامل اریکسون برای لغو تحریم هواوی در سوئد لابی کرده است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *