قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل به عدم قطع همکاری با تأمین کنندگان ناقض قوانین کار متهم شد-اخبار IT

اپل به عدم قطع همکاری با تأمین کنندگان ناقض قوانین کار متهم شد-اخبار IT

گزارشی جدید نشان می‌دهد که اپل با وجود آگاهی از نقض قوانین کار توسط تولیدکنندگان خود همچنان تا چند سال به همکاری با آنها ادامه می‌دهد.

475 X 120 اپل به عدم قطع همکاری با تأمین کنندگان ناقض قوانین کار متهم شد اخبار IT

وب سایت The Information با انتشار گزارش جدیدی به عدم تمایل اپل به قطع همکاری آنی با تأمین کنندگان ناقض قوانین کار اشاره کرده است. در بخشی از گزارش نوشته شده: «اپل هفت سال قبل متوجه شد که در میان کارگران کارخانه شرکت Suyin Electronics در چین که قطعات مک بوک‌ها را می‌سازد، دو نوجوان ۱۵ ساله وجود دارند. اپل به این شرکت هشدار داد تا زمانی که نظارت بر روند استخدام را جهت اطمینان از عدم استخدام افراد زیر ۱۶ سال بهتر نکند سفارش جدیدی دریافت نخواهد کرد.»

«Suyin قول نظارت بیشتر بر استخدام را داد، اما اپل سه ماه بعد در بررسی‌های خود متوجه شد که این شرکت سه کارگر کم سن و سال دیگر از جمله یک نوجوان ۱۴ ساله را استخدام کرده است. اپل که قول داده بود همکاری با تولیدکنندگانی که به طور پی‌درپی قوانین کار را نقض می‌کنند قطع می‌کند، ارسال سفارشات به شرکت Suyin را متوقف کرد. ولی قطع همکاری کامل بیش از ۳ سال طول کشید و این شرکت در این مدت همچنان پورت‌های HDMI، USB و درگاه‌های دیگر را تحت قراردادهای قبلی برای مک‌بوک‌ها ساخت.»

600x120 Digiato 4 اپل به عدم قطع همکاری با تأمین کنندگان ناقض قوانین کار متهم شد اخبار IT
290x290 اپل به عدم قطع همکاری با تأمین کنندگان ناقض قوانین کار متهم شد اخبار IT 290 290 1 اپل به عدم قطع همکاری با تأمین کنندگان ناقض قوانین کار متهم شد اخبار IT

foxconn workers 030614 اپل به عدم قطع همکاری با تأمین کنندگان ناقض قوانین کار متهم شد اخبار IT

اپل ادعا می‌کند که در برابر سوءاستفاده تولیدکنندگان از نیروی کار بسیار سخت گیرانه عمل می‌کند، ولی چندین منبع آگاه این شرکت را زمانی که حق انتخاب چندانی در انتخاب تأمین کنندگان ندارد به سکوت در برابر نقض قوانین متهم کرده‌اند. وب سایت یاد شده در ادامه گزارش خود اشاره می‌کند که تأمین کنندگان جدید به سال‌ها زمان نیاز دارند تا به سطح استانداردهای اپل از لحاظ حجم تولید و کیفیت محصول برسند.

یکی از کارکنان سابق اپل تأخیر سه ساله این شرکت در قطع همکاری با Suyin را به خاطر جلوگیری از به تعویق افتادن عرضه محصولات و افزایش هزینه‌ها عنوان کرده است. ۱۰ کارمند سابق واحد نظارت بر تأمین کنندگان اپل در مصاحبه‌های مختلف اعلام کرده‌اند که این شرکت بارها به منظور جلوگیری از زیان وارد شدن به کسب و کار خود به همکاری با تأمین کنندگان ناقض حقوق کار ادامه داده است.

به نظر می‌رسد سیاست اپل برای تنبیه تأمین کنندگان بیش از حد ملایم است چرا که این شرکت در دو مورد که اخیراً دیده شده تنها از ارسال سفارشات جدید به تأمین کننده خودداری می‌کند و همچنان به آن مجوز تولید قطعات تحت قراردادهای قبلی را می‌دهد. کمپانی کوپرتینویی چنین سیاستی را در قبال Pegatron به خاطر استفاده از نیروی کار دانشجو و Wistron به دلیل پرداخت دستمزد کمتر به کارگران هندی در پیش گرفت.

تأمین کنندگان می‌توانند با وجود نقض قوانین همچنان به تولید قطعه برای اپل ادامه داده و پس از حل و فصل مشکلات نیز دوباره سفارشات جدید بگیرند، بنابراین احتمال تخطی دوباره از قوانین وجود دارد.

اپل به عدم قطع همکاری با تأمین کنندگان ناقض قوانین کار متهم شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *