قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید-اخبار IT

آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید-اخبار IT

نمی‌دانم چقدر با تندخوانی آشنایید، اما با یاد گرفتن این مهارت لطف بزرگی به خودتان می‌کنید. افراد تندخوان متن‌ها را سریع‌تر می‌خوانند، مفاهیم را زودتر می‌فهمند و طبیعتا همیشه در اهدافشان یک قدم از دیگران جلوترند.

475 X 120 آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید اخبار IT

اگر شما هم دوست دارید اصول تندخوانی را یاد بگیرید اپلیکیشن Speed Reading چیزی است که حتما باید در گوشی داشته باشید. این برنامه کاربردی با تکیه بر یک سری تمرین ذهنی و چشمی تلاش می‌کند که سرعت مطالعه‌تان را ارتقاء بدهد، طوری که بعد از مدتی استفاده خواندن متن‌های بلند برایتان مثل آب خوردن شود.

4444 1 آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید اخبار IT

600x120 Digiato 4 آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید اخبار IT
290x290 6 آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید اخبار IT PHP 290x290 آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید اخبار IT

اپلیکیشن مبنای کارش را بر بازیوارسازی (گیمیفیکیشن) گذاشته و چالش‌هایی طراحی کرده که همیشه برای ادامه انگیزه داشته باشید. بنابراین هر روز که چالش‌ها را پشت سر می‌گذارید، هماهنگی چشم و مغزتان بیشتر می‌شود و هر روز تندخوان تر از دیروز می‌شوید.

Speed Reading روی تندخوانی انگلیسی تمرکز کرده. روال کار اینطور است که باید یک سری چالش به شکل مینی گیم را پشت سر بگذارید و هر روز رکوردهای قبلی‌تان را بزنید. مثلا یکی از چالش‌ها این است که چند کلمه با سرعت خیلی زیاد روی صفحه می‌آیند و ناگهان صفحه سفید و متوقف می‌شود. حالا باید آخرین کلمه‌ای که قبل سفید شدن صفحه دیده‌اید را به اپلیکیشن بگویید.

با ادامه دادن همین چالش خودتان بعد از مدتی احساس می‌کنید که چشمتان در تشخیص کلمات سریع‌تر شده و روان‌تر از قبل می‌توانید متن‌ها را بخوانید. البته Speed Reading چالش‌های جذاب دیگری هم دارد که هر کدام روی یک مهارت خاص تندخوانی کار می‌کنند. مثلا مینی گیمی هست که محدوده تمرکزتان را عریض‌تر می‌کند تا مثلا در یک ثانیه در عوض دو کلمه، بتوانید سه کلمه را بخوانید.

5555 آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید اخبار IT

یا تمرینات دیگری هم هستند که چشم شما را برای خواندن کلیدواژه‌های یک متن بلند عادت می‌دهند. همه این تمرینات به صورت روزانه قابل پیگیری‌ هستند و Speed Reading پیشرفت‌تان در تندخوانی را روی نمودار به نمایش می‌گذارد.

اما یک قابلیت خوب دیگر اپلیکیشن پشتیبانی از کتاب‌های الکترونیکی است. Speed Reading از کتاب‌های دارای فرمت  fb2, epub, txt پشتیبانی می‌کند تا بتوانید به شیوه تندخوانی آن‌ها را بخوانید که یکی از لذتبخش‌ترین ویژگی‌های این اپ به شمار می‌آید.

اپلیکیشن Speed Reading برای پلتفرم اندروید منتشر شده و برای تندخوانی انگلیسی بسیار عالی ظاهر می‌شود. اگر برای آزمون انگلیسی آماده می‌شوید، مترجم هستید یا صرفا دوست دارید که متن‌های بلند را سریع‌تر بخوانید Speed Reading از آن تجربیاتی است که راحت نباید از کنارش عبور کنید.

d آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید اخبار IT
  • Speed Reading — brain training
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Green Key Universe
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: 7 مگابایت

دانلود

googleplay badge آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید اخبار IT
آشنایی با اپلیکیشن Speed Reading؛ تندخوانی را یاد بگیرید

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *