قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > بازار ساخت تراشه در ۲۰۲۰ بالاترین رشد را در یک دهه اخیر تجربه کرد-اخبار IT

بازار ساخت تراشه در ۲۰۲۰ بالاترین رشد را در یک دهه اخیر تجربه کرد-اخبار IT

امسال تقاضا برای چیپ‌ها رشد بالایی را تجربه کرد و به نظر می‌رسد میزان درآمد بازار ساخت تراشه به بالاترین حد در یک دهه اخیر رسیده است.

475 X 120 بازار ساخت تراشه در ۲۰۲۰ بالاترین رشد را در یک دهه اخیر تجربه کرد اخبار IT

شرکت تحلیل بازار «TrendForce» در گزارشی جدید از رشد ۲۳.۷ درصدی درآمد بازار ساخت تراشه خبر داده و اعلام کرده درآمد شرکت‌های فعال در این حوزه به ۸۴.۶ میلیارد دلار رسیده. علت چنین رشد بالایی مربوط به شیوع ویروس کرونا و دورکاری اکثر کارکنان در سراسر جهان می‌شود.

این کمپانی پیش‌بینی کرده که سال آینده این بازار با رشد ۶ درصدی مواجه شود و همچنان ظرفیت تولید محدود باقی می‌ماند اما تقاضا افزایش پیدا می‌کند. انتظار می‌رود سال ۲۰۲۱ با ادامه دورکاری کارکنان با وجود تزریق واکسن در کشورهای مختلف، جنگ تجاری میان ایالات متحده آمریکا و چین و همچنین بازیابی اقتصاد جهانی تقاضا با افزایش روبه‌رو شود.

600x120 Digiato 4 بازار ساخت تراشه در ۲۰۲۰ بالاترین رشد را در یک دهه اخیر تجربه کرد اخبار IT
290 290 1 بازار ساخت تراشه در ۲۰۲۰ بالاترین رشد را در یک دهه اخیر تجربه کرد اخبار IT Wallet 290 loop بازار ساخت تراشه در ۲۰۲۰ بالاترین رشد را در یک دهه اخیر تجربه کرد اخبار IT

ظاهرا تقاضا برای قطعات مختلف در سال آینده میلادی افزایش پیدا خواهد کرد چرا که نسل آینده شبکه‌ها مانند 5G و همچنین وای فای ۶ به گوشی‌ها، لپ‎تاپ‌ها، سرور‌ها، تلویزیون‌ها و حتی خودروهای جدیدی وارد می‌شوند و رشدی در محدوده ۲ تا ۹ درصد خواهند داشت. با توجه به وضعیت کرونا در سال آینده میلادی، این اعداد ممکن است تغییر کند.

chip بازار ساخت تراشه در ۲۰۲۰ بالاترین رشد را در یک دهه اخیر تجربه کرد اخبار IT

TrendForce پیش‌بینی کرده که در نیمه دوم سال ۲۰۲۱، میزان تقاضا برای محصولات اصلاح خواهد شد چرا که افراد بیشتری به واکسن کرونا دسترسی پیدا می‌کنند و دوباره شاهد حضور کارکنان در دفاتر خواهیم بود. با این وجود نباید چندان منتظر کاهش تقاضا برای تراشه‌ها باشیم.

در نیمه دوم سال آینده میلادی گوشی‌های 5G محبوبیت بیشتری در میان کاربران پیدا می‌کنند و همچنین زیرساخت‌های شبکه مانند 5G و وای فای ۶ هم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند که همین موارد می‌تواند منجر به رشد بازار ساخت تراشه در سال ۲۰۲۱ شود. احتمالا سال آینده با کمبود چیپ روبه‌رو می‌شویم که یک بحران در ساخت دستگاه‌های الکترونیکی و حتی خودروها در پی خواهد داشت.

بازار ساخت تراشه در ۲۰۲۰ بالاترین رشد را در یک دهه اخیر تجربه کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *