قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر-اخبار IT

محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر-اخبار IT

بر اساس گزارش سالانه شرکت Axalta Coating Systems که مقر آن در فیلادلفیا قرار دارد، رنگ سفید به عنوان محبوب‌ترین رنگ خودرویی در سال 2020 دست پیدا کرده است. این دهمین سال متوالی است که سفید به عنوان پرطرفدارترین رنگ خودرویی دنیا شناخته می‌شود.

475 X 120 محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر اخبار IT

2020 audi s7 looks stunning in glacier white with black trim 134772 1 محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر اخبار IT

شرکت Axalta Coating Systems در زمینه ارائه راهکارهای مرتبط با رنگ خودروها فعالیت می‌کند. شصت و هشتمین گزارش سالانه این شرکت حکایت از آن دارد با وجود تنوع بالای رنگ محصولات کمپانی‌های مختلف، علاقه مشتریان به دو رنگ سفید و مشکی تغییر چندانی نداشته است.

liara محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر اخبار IT
PHP 290x290 محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر اخبار IT 290x290 6 محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر اخبار IT

E Class Family 4 source1 محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر اخبار IT

طبق گزارش Axalta، برابر با 81 درصد از خودروهای تولید شده در سال 2020 با رنگ‌های خنثی سفید، مشکی، خاکستری و نقره‌ای به دست مشتریان رسیده‌اند. نکته دیگر اینکه پیش از این میزان استقبال از رنگ نقره‌ای بیشتر از رنگ خاکستری بود، ولی سلیقه مردم عوض شده و محبوبیت رنگ خاکستری پیشی گرفته است. مدرن‌تر و لوکس‌تر دیده شدن رنگ خاکستری، از دلایل افزایش محبوبیت این رنگ اعلام شده است.

new bmw 3 series touring model m sport bmw individual محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر اخبار IT

اگر بخواهیم وارد جزئیات شویم، باید بگوییم یافته‌های Axalta نشان می‌دهد خودروهای سفید 38 درصد از بازار را تصاحب کرده‌اند. پس از سفید، مشکی با 19 درصد در رتبه دوم ایستاده و خاکستری هم با 15 درصد در جایگاه سوم قرار دارد. جایگاه چهارم هم با 9 درصد به رنگ نقره‌ای رسیده است. آبی، قرمز، قهوه‌ای/بژ، زرد/طلایی و سبز دیگر رنگ‌هایی هستند که نسبت به بقیه علاقه‌مندان بیشتری دارند.

bentley continental gt 0 محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر اخبار IT

نکته جالب اینکه محبوبیت رنگ سفید و خاکستری در اروپا با کسب سهم 25 درصدی به یک اندازه است. همچنین اروپایی‌ها علاقه زیادی به رنگ آبی دارند، طوری که پس از خاکستری، سفید و مشکی، آبی با سهم 10 درصدی چهارمین رنگ پرطرفدار در قاره سبز است.

اما رنگ سفید بیش از هر جای دیگری در چین خواهان زیادی داشته و 57 درصد از خودروهای فروخته شده در این کشور به رنگ سفید هستند. در اینفوگرافیک زیر می‌توانید به طور خلاصه نتایج گزارش سالانه شرکت Axalta Coating Systems را مشاهده فرمایید.

axalta 1 محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر اخبار IT

محبوب‌ترین رنگ‌های خودرویی سال 2020 مشخص شدند؛ سفید باز هم در صدر

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *