قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ادامه فشارها بر جک ما: بانک مرکزی چین یک برنامه اصلاحی گسترده برای Ant ارائه کرد-اخبار IT

ادامه فشارها بر جک ما: بانک مرکزی چین یک برنامه اصلاحی گسترده برای Ant ارائه کرد-اخبار IT

در هفته‌های اخیر وضعیت چندان برای جک ما و شرکت فین‌تک آن یعنی گروه Ant مناسب نبوده و حالا بانک مرکزی چین از یک برنامه اصلاحی برای Ant پرده برداشته است.

475 X 120 ادامه فشارها بر جک ما: بانک مرکزی چین یک برنامه اصلاحی گسترده برای Ant ارائه کرد اخبار IT

کمتر از دو ماه پیش مقامات مالی چین از عرضه اولیه سهام گروه Ant به دلیل مشکلات رگولاتوری جلوگیری کردند و اجازه ندادند بزرگترین عرضه اولیه سهام در تاریخ صورت بگیرد. حالا جلسه‌ای برای بررسی وضعیت این شرکت فین‌تک برگزار شده است.

به گفته بانک مرکزی چین، این کمپانی که به عنوان بازوی پرداخت فروشگاه آنلاین علی‌بابا شروع به کار کرد، فاقد ساختار حاکمیتی سالم است، از قوانین سرپیچی می‌کند، بطور غیرقانونی درگیر آربیتراژ می‌شود، به علت سلطه در بازار رقبا را کنار می‌زند و به حقوق مصرف‌کننده آسیب وارد می‌کند.

liara ادامه فشارها بر جک ما: بانک مرکزی چین یک برنامه اصلاحی گسترده برای Ant ارائه کرد اخبار IT
liara ادامه فشارها بر جک ما: بانک مرکزی چین یک برنامه اصلاحی گسترده برای Ant ارائه کرد اخبار IT 290x290 7 ادامه فشارها بر جک ما: بانک مرکزی چین یک برنامه اصلاحی گسترده برای Ant ارائه کرد اخبار IT

علاوه بر گروه Ant، رگولاتورهای چین از فروشگاه آنلاین علی‌بابا هم تحقیق می‌کنند. به این فروشگاه غول پیکر اتهاماتی مبنی بر انحصارطلبی وارد شده است.

مقامات بانکی چین یک دستورالعمل ۵ ماده‌ای برای گروه Ant که توسط جک ما کنترل می‌شود، ارائه کرده‌اند. این کمپانی فین‌تک باید موارد زیر را انجام دهد:

  • به ریشه‌های خود در پرداخت‌ها برگردد و شفافیت بیشتری در تراکنش‌های خود داشته باشد.
  • مجوزهای لازم برای کسب‌ و کارهای اعتباری خود را دریافت کند و همچنین از حریم خصوصی کاربران حفاظت کند.
  • یک هلدینگ مالی با سرمایه کافی تاسیس کند.
  • کسب و کارهای اعتباری، بیمه، مدیریت ثروت و سایر کسب و کارهای مالی را طبق قانون اصلاح کند.
  • در کسب و کار اوراق بهادار از قوانین پیروی کند.

5fe1cf812db70 ادامه فشارها بر جک ما: بانک مرکزی چین یک برنامه اصلاحی گسترده برای Ant ارائه کرد اخبار IT

پس از این جلسه، گروه Ant اعلام کرد که یک گروه اصلاح داخلی تشکیل می‌دهد تا روی تمام موارد بالا کار کند. ضمنا جک ما چند وقت برای رضایت دولت چین کنترل بخشی از این کمپانی فین‌تک را پیشنهاد داده بود. این تغییرات چندین ماه طول می‌کشد و احتمالا روی ارزش بازار آن تاثیر می‌گذارد. زمانی که گروه Ant به دنبال عرضه عمومی سهام خود بود، ارزشی بیش از ۳۰۰ میلیارد دلار داشت.

دولت چین می‌خواهد در پرداخت وام به مشتریان برای پلتفرم‌های فناوری شخص ثالث مانند گروه Ant محدودیت درنظر بگیرد. ۳۵ درصد از درآمد سالانه گروه Ant مربوط به همین وام‌ها می‌شوند. دولت پکن با این تغییر می‌خواهد ریسک بدهی این کشور را کنترل کند و همچنین وام‌دهندگان آنلاین را مجبور می‌کند که حداقل ۳۰ درصد از وام را بطور مشترک با بانک‌ها تامین کنند که روی گردش مالی گروه Ant تاثیر می‌گذارد.

با وجود تمام این موارد، برخی نسبت به آینده Ant خوشبین هستند و به این موضوع اشاره می‌کنند که وقفه کوتاه در عرضه اولیه سهام، تاثیر محدودی روی کسب و کار آن خواهد داشت. با این حال برخورد با گروه Ant، یک هشدار برای سایر شرکت‌های فعال در حوزه فین‌تک محسوب می‌شود.

ادامه فشارها بر جک ما: بانک مرکزی چین یک برنامه اصلاحی گسترده برای Ant ارائه کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *