چهارشنبه , 20 ژانویه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل کاهش کمیسیون توسعه‌دهندگان از ۳۰ به ۱۵ درصد را شروع کرد-اخبار IT

اپل کاهش کمیسیون توسعه‌دهندگان از ۳۰ به ۱۵ درصد را شروع کرد-اخبار IT

اپل پیش از آغاز سال 2021 برنامه کاهش کمیسیون توسعه دهندگان کوچک از 30 به 15 درصد را کلید زده است.

475 X 120 اپل کاهش کمیسیون توسعه‌دهندگان از ۳۰ به ۱۵ درصد را شروع کرد اخبار IT

اپل دوماه قبل از تصمیم خود برای کاهش کمیسیون آن دسته از توسعه دهندگان خبر داده بود که درآمد سالانه آنها کمتر از یک میلیون دلار است. پیش از این انتظار می‌رفت که خط مشی جدید اپل تحت عنوان «Small Business Program» از اول ژانویه 2021 اجرا شود اما این برنامه از همین حالا برای برخی توسعه‌دهندگان اجرایی شده است.

ن7 1 600x398 اپل کاهش کمیسیون توسعه‌دهندگان از ۳۰ به ۱۵ درصد را شروع کرد اخبار IT

600x120 Digiato 3 اپل کاهش کمیسیون توسعه‌دهندگان از ۳۰ به ۱۵ درصد را شروع کرد اخبار IT
290 290 اپل کاهش کمیسیون توسعه‌دهندگان از ۳۰ به ۱۵ درصد را شروع کرد اخبار IT 290x290 7 اپل کاهش کمیسیون توسعه‌دهندگان از ۳۰ به ۱۵ درصد را شروع کرد اخبار IT

«جاکوب گوربون» بنیانگذار شرکت نرم افزاری «Apparent» با انتشار توییتی از در دسترس بودن زودهنگام این تغییرات اپل خبر داد. وی در توییت خود به تغییر حق کمیسیون فروش اپلیکیشن «ImageFramer» اشاره کرد که از 30 درصد به 15 درصد کاهش یافته است.

توسعه دهندگان دیگری نیز گزارش‌هایی از تغییر حق کمیسیون اپ استور منتشر کرده‌اند. ظاهرا اپل از ابتدای ماه نوامبر از طریق ارسال ایمیل، به توسعه دهندگان اطلاع رسانی کرده تا در صورت تمایل در برنامه مذکور شرکت کنند. برخی توسعه دهندگان در همین فاصله کوتاه، وارد برنامه جدید تغییر حق کمیسیون شده‌اند؛ اما طرح به صورت رسمی از ابتدای سال برای توسعه دهندگان کم درآمد اجرایی می‌‌شود.

توسعه دهندگانی که درآمد سالیانه آنها از فروش درون برنامه‌ای یا اشتراک سالیانه اپلیکیشن‌ها کمتر از یک میلیون دلار باشد، می‌توانند در برنامه جدید اپل حضور داشته باشند؛ اما وقتی درآمد آنها به مرز یک میلیون دلار رسید، مجددا باید حق کمیسیون 30 درصد پرداخت کنند.

تیم کوک مدیر عامل اپل در مورد طرح جدید اعلام کرد:

«این برنامه با هدف کمک به صاحبان مشاغل کوچک تبیین شده است تا بتوانند اپلیکیشن‌هایی با کیفیت به مشتریان خود ارائه بدهند و خلاقیت و نوآوری خود را به نمایش بگذارند.»

به نظر می‌رسد در همین ابتدای کار، بسیاری از توسعه دهندگان از برنامه جدید اپل استقبال کرده و چنین اقدامی را مثبت می‌دانند.

اپل کاهش کمیسیون توسعه‌دهندگان از ۳۰ به ۱۵ درصد را شروع کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *