قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی-اخبار IT

با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی-اخبار IT

استارتاپ آلفا موتور که مقر آن در ارواین کالیفرنیا قرار دارد، از یک خودروی الکتریکی جالب پرده‌برداری کرد. این خودرو Ace نامگذاری شده و از نمای ظاهری جالب و جذابی برخوردار است.

475 X 120 با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT

در خلق پیکره Ace، به نظر می‌رسد طراحان آلفا موتور نیم‌نگاهی به گذشته داشته و خودروهای اسپرت اروپایی دهه 60 را سرلوحه خود قرار داده‌اند؛ در عین حال این اتومبیل کاملا بروز دیده شده و می‌توان سبک طراحی آن را رترو-مدرن نامید.

alpha motor corporation ace ev body angle 1 با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT

600x120 Digiato 3 با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT
265x265 9X با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT 290 290 با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT

پنل‌های صاف و یکدست بدنه در کنار چراغ‌های مربعی‌شکل، نسل اول فورد اسکورت را در ذعن تداعی میکنند، شیب ملایم سقف نیز یادآور مدل‌هایی چون فیات 850 کوپه، NSU Sport Prinz و فولکس واگن تایپ 3 فست‌بک است. قسمت انتهایی برجسته و چراغ‌های عقب سرتاسری المان‌هایی هستند که Ace را هم‌ردیف با سایر خودروهای روز قرار می‌دهند.

Alpha motor ace 1 با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT

از نظر ابعاد آلفا موتور Ace طولی برابر با 4,180 میلی‌متر دارد، برای مقایسه بد نیست بدانید طول بدنه سوبارو BRZ یا همان تویوتا 86 برابر با 4,324 میلی‌متر است، از بین مدل‌های داخلی هم چهار چرخی مثل پراید 3935 میلی‌متر طول دارد.

alpha motor corporation ace ev rear three quarters با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT

در داخل کابین Ace با فضایی مینیمال و بسیار ساده روبرو هستیم. داشبورد این خودرو در قسمت میانی میزبان یک نمایشگر بزرگ ایستاده و تبلت‌مانند برای کنترل سیستم اینفوتینمنت است، فرمان سه‌شاخه هم در پایین خود دو دکمه گرد دارد که ظاهرا برای روشن کردن خودرو و انتخاب دنده مورد استفاده قرار می‌گیرند. به نظر می‌رسد این دو، تنها دکمه‌های فیزیکی موجود در کابین Ace باشند.

alpha motor corporation ace ev interior straight با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT

با وجود سادگی کابین، تصاویر رسمی منتشر شده از کیفیت بالای مواد به کار رفته در داخل کابین خبر می‌دهند. بهره‌گیری از بند چرمی بجای دستگیره روی پنل درها از دیگر نکات قابل ذکر کابین Ace است.

alpha motor corporation ace ev interior angle با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT

در رابطه با مشخصات پیشرانه Ace جزئیاتی در دست نیست، اما می‌دانیم که فقط چرخ‌های محور عقب آن محرک هستند. به گفته آلفا موتور این خودرو قادر خواهد بود با باتری پر تا 250 مایل (402 کیلومتر) مسافت را طی نموده و در عرض تقریبا 6 ثانیه سرعت خود را به 60 مایل (96 کیلومتر) در ساعت برساند.

Alpha motor ace 2 با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی اخبار IT

محصول جدید آلفا موتور روی کاغذ مشخصات فنی قابل قبولی داشته و پتانسیل آن را دارد به یک گزینه مناسب برای علاقه‌مندان هیجان و رانندگی اسپرت تبدیل شود، البته این به شرطی است که Ace با قیمت منطقی و مناسبی به فروش برسد.

ناگفته نماند استارتاپ آلفا موتور اعلام کرده Ace از پلتفرمی ماژولی سود می‌برد، به همین خاطر این احتمال وجود دارد در آینده نه چندان دور نسخه سدان و کراس‌اوور آن نیز توسعه پیدا کند.

با آلفا موتور Ace آشنا شوید؛ یک خودروی الکتریکی اسپرت از استارتاپی کالیفرنیایی

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *