چهارشنبه , 20 ژانویه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > صرافی Exmo هک شد؛ سرقت ۱۰.۵ میلیون دلار پول دیجیتال-اخبار IT

صرافی Exmo هک شد؛ سرقت ۱۰.۵ میلیون دلار پول دیجیتال-اخبار IT

صرافی رمزارز Exmo هک شد و برآوردهای اولیه نشان می‌دهند که بیش از ۱۰ میلیون دلار از کیف پول‌های داغ سرقت شده است.

475 X 120 صرافی Exmo هک شد؛ سرقت ۱۰.۵ میلیون دلار پول دیجیتال اخبار IT

پلتفرم تبادل پول دیجیتال Exmo اعلام کرد که در تاریخ ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ (دوشنبه اول دی) قربانی هک شده و مقادیر زیادی BTC, XRP, ZEC, USDT, ETC و ETH از دست داده است. این پلتفرم می‌افزاید تیم‌های نظارت کننده بر کیف پول‌های داغ متوجه برداشت‌های مشکوک در روز مذکور شده‌اند.

GettyImages 873916354 صرافی Exmo هک شد؛ سرقت ۱۰.۵ میلیون دلار پول دیجیتال اخبار IT

600x120 Digiato 3 صرافی Exmo هک شد؛ سرقت ۱۰.۵ میلیون دلار پول دیجیتال اخبار IT
290x290 6 صرافی Exmo هک شد؛ سرقت ۱۰.۵ میلیون دلار پول دیجیتال اخبار IT 265x265 9X صرافی Exmo هک شد؛ سرقت ۱۰.۵ میلیون دلار پول دیجیتال اخبار IT

Exmo با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «کیف پول‌های هک شده نزدیک به ۵ درصد از کل دارایی‌ها را تشکیل می‌دهند. تأکید می‌کنیم که تمام دارایی‌های کیف پول‌های سرد در امان مانده‌اند. از همه مهم‌تر می‌خواهیم به شما اطمینان دهیم که اگر هر کدام از کاربران در این حادثه زیان دیده‌اند ما به طور کامل آن را پوشش خواهیم داد.»

برخی تحلیلگران دنیای رمزارز میزان خسارت وارد شده به صرافی Exmo را حدود ۱۰.۵ میلیون دلار تخمین زده‌اند. این پلتفرم لیستی از آدرس‌های رمزارز مرتبط به برداشت‌های مشکوک را در وبلاگ خود منتشر کرده و از سرویس‌های ارز دیجیتال و صرافی‌ها خواسته تا آن‌ها را مسدود کنند.

آنطور که در ادامه گزارش آمده، حدود ۴۳ میلیون دلار از حجم تبادل رمزارزها در ۲۴ ساعت به پلتفرم Exmo تعلق دارد و مدیران آن مدعی داشتن ۱.۶ میلیون کاربر ثبت شده و حدود ۵۰ هزار تبادل کننده در روز هستند. این صرافی اضافه می‌کند که در حال بررسی حادثه است و لیست آدرس‌های متخلف را بروز خواهد کرد.

صرافی Exmo هک شد؛ سرقت ۱۰.۵ میلیون دلار پول دیجیتال

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *