قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد-اخبار IT

گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد-اخبار IT

کمتر از یک هفته پیش گونه جدیدی از ویروس کرونا در بریتانیا شناسایی شد که سرعت شیوع بالاتری نسبت به نوع قبلی دارد. همین موضوع باعث شده دولت این کشور تصمیم به قرنطینه لندن و بخش‌های دیگری از این کشور بگیرد.

475 X 120 گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد اخبار IT

نخست وزیر انگلیس، «بوریس جانسون» در جدیدترین تلاش خود برای کنترل شرایط و همچنین مقابله با نوع جدید کرونا، از امروز بیش از ۱۶ میلیون شهروند این کشور را مجبور به خانه‌نشینی می‌کند. محدودیت‌های جدید ارتباط میان افراد را در پایتخت بریتانیا و همچنین بخش جنوب شرقی آن ممنوع می‌کند و این محدودیت‌ها تنها در روز کریسمس در سایر بخش‌های این کشور اجرا می‌شود. به شهروندان گفته شده در محله خود باقی بمانند.

جانسون در ابتدا قصد داشت محدودیت‌ها را برای ۵ روز در تعطیلات کاهش دهد، اما پس از جهش کرونا و گفتگو با مقامات در چنین تصمیمی تجدیدنظر کرد و حالا شاهد قرنطینه لندن هستیم. شواهد علمی نشان می‌دهد که گونه جدید کرونا که ظاهرا هم اکنون منحصر به بریتانیا است، با سرعت بسیار بالاتری در حال گسترش و انتقال است. همین موضوع میزان مبتلایان به کووید-۱۹ را در این کشور افزایش داده است.

600x120 Digiato 2 گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد اخبار IT
290 290 گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد اخبار IT 290x290 5 گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد اخبار IT

Boris Johnson گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد اخبار IT

نخست وزیر بریتانیا در یک کنفرانس خبری اعلام کرد:

«زمانی که ویروس شیوه حمله خود را تغییر می‌دهد، ما هم باید نحوه دفاع خود را تغییر دهیم. شواهد نشان می‌دهند که اگر اقدامی انجام ندهیم، تعداد افراد بیشتری به ویروس مبتلا می‌شوند، بیمارستان‌ها بیش از حد تحت فشار قرار می‌گیرند و شاید هزاران نفر جان خود را از دست بدهند.»

تعداد مبتلایان به کرونا تنها طی یک هفته رشد دو برابری داشته و نزدیک به ۶۰ درصد آن‌ها مربوط به گونه جدید این ویروس می‌شود. جانسون برای مقابله با این وضعیت، دستور به تعطیلی فروشگاه‌های غیرضروری و خانه‌نشینی ۱۶.۴ میلیون شهروند داده که ۳۱ درصد کل جمعیت بریتانیا را تشکیل می‌دهند.

London lockdown 1 گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد اخبار IT

این قرنطینه و خانه‌نشینی فشار زیادی روی اقتصاد این کشور وارد خواهد کرد و در حالی که فروشگاه‌ها به فروش آخر سال خود دلبسته بودند، دستور جدید باعث تعطیلی آن‌ها خواهد شد.

گونه جدید ویروس کرونا ۱۶ میلیون نفر را در بریتانیا خانه‌نشین کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *