قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پرتاب موفق ماهواره جاسوسی آمریکا توسط اسپیس اکس [تماشا کنید]-اخبار IT

پرتاب موفق ماهواره جاسوسی آمریکا توسط اسپیس اکس [تماشا کنید]-اخبار IT

اسپیس اکس ماهواره‌ای جاسوسی متعلق به یکی از آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا را با موفقیت در مدار زمین مستقر کرد.

475 X 120 پرتاب موفق ماهواره جاسوسی آمریکا توسط اسپیس اکس [تماشا کنید] اخبار IT

راکت فالکن ۹ روز گذشته ساعت ۱۷:۳۰ به وقت ایران از پایگاه فضایی کندی پرتاب شد و مأموریت NROL-108 را آغاز کرد. این راکت ماهواره جاسوسی متعلق به دفتر ملی شناسایی (NRO) را به مدار برد. دفتر ملی شناسایی یکی از آژانس‌های فوق سری در وزارت دفاع آمریکا به شمار می‌رود به همین دلیل اطلاعات چندانی از این ماهواره و خصوصیات آن به غیر از نام مستعار گوریل (gorilla) در دست نیست.

این مأموریت ابتدا قرار بود سه روز قبل (۱۷ دسامبر) قبل انجام شود ولی به دلیلی مشکلات فنی به دیروز موکول شد. تقریباً هشت دقیقه پس از پرتاب مرحله اول راکت فالکن ۹ در محل تعیین شده در دماغه «کیپ کاناورال» واقع در فلوریدا فرود آمد و هفتادمین بازیابی موفق مرحله اول راکت فالکن را برای شرکت اسپیس اکس رقم زد.

نکته جالب اینکه اسپیس اکس معمولاً مرحله اول راکت‌هایش را روی کشتی خودران و در اقیانوس اطلس فرود می‌آورد، اما در این مأموریت مرحله اول راکت روی خشکی فرود آمد. NROL-108 بیست و ششمین و آخرین پرتاب اسپیس اکس در سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود.

مأموریت اصلی ماهواره مورد بحث مشخص نیست و دولت آمریکا نیز هدف از استقرار آن در مدار زمین را اعلام نکرده است. دفتر ملی شناسایی ایالات متحده با انتشار پستی در توییتر اعلام کرد که این ماهواره قابلیت «دفاع از خود» را دارد و به مأموریت این آژانس در محافظت از جنگ افزارها، منافع و دوستان آمریکا اشاره کرد.

پرتاب موفق ماهواره جاسوسی آمریکا توسط اسپیس اکس [تماشا کنید]

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *