قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > وان‌وب ۳۶ ماهواره اینترنتی را با راکت فضایی روسیه در مدار زمین مستقر کرد-اخبار IT

وان‌وب ۳۶ ماهواره اینترنتی را با راکت فضایی روسیه در مدار زمین مستقر کرد-اخبار IT

شرکت مخابراتی بریتانیایی «وان‌وب» ۳۶ ماهواره اینترنتی را به کمک راکت روسی سایوز در مدار زمین مستقر کرد.

475 X 120 وان‌وب ۳۶ ماهواره اینترنتی را با راکت فضایی روسیه در مدار زمین مستقر کرد اخبار IT

راکت روسی «سایوز» روز جمعه ساعت ۱۵:۵۶ به وقت ایران از پایگاه فضایی «وستوچنی» روسیه پرتاب شد و ۳۶ ماهواره اینترنتی متعلق به شرکت انگلیسی وان‌وب (OneWeb) را به مدار حمل کرد. پس از نزدیک به ۴ ساعت ماهواره‌ها که ابعادی برابر با یک ماشین ظرفشویی دارند در مدار مستقر شدند و وان‌وب با انتشار پستی در توییتر موفقیت مأموریت را اعلام کرد.

KQtgid55Gserz44B57Ham9 650 80 وان‌وب ۳۶ ماهواره اینترنتی را با راکت فضایی روسیه در مدار زمین مستقر کرد اخبار IT
نمایی از نحوه آرایش ماهواره ها پیش از پرتاب

این مأموریت، سومین پرتاب وان‌وب در سال ۲۰۲۰ و در مجموع چهارمین پرتاب این شرکت با هدف استقرار ماهواره‌های اینترنتی در مدار زمین به شمار می‌رود. این شرکت لندنی حالا ۱۱۰ ماهواره در مدار مستقر کرده و می‌خواهد با استقرار ماهواره‌های بیشتر دسترسی به اینترنت را «برای همه، در هر مکان و در هر زمان» امکان پذیر کند.

600x120 Digiato 2 وان‌وب ۳۶ ماهواره اینترنتی را با راکت فضایی روسیه در مدار زمین مستقر کرد اخبار IT
Abramad Vdc290x290 وان‌وب ۳۶ ماهواره اینترنتی را با راکت فضایی روسیه در مدار زمین مستقر کرد اخبار IT 290x290 وان‌وب ۳۶ ماهواره اینترنتی را با راکت فضایی روسیه در مدار زمین مستقر کرد اخبار IT

وان‌وب اوایل آذر ماه امسال رسما از ورشکستگی خارج شد و از انجام چهارمین مأموریت پرتاب ماهواره‌ها به مدار زمین پس از تقریباً ده ماه در اواسط ماه دسامبر خبر داد. مأموریتی که حالا با موفقیت انجام شده و این شرکت را به هدف استقرار ۶۴۸ ماهواره در مدار نزدیک‌تر کرده است.

وان‌وب حالا به طور رسمی تحت مالکیت یک کنسرسیوم شامل دولت بریتانیا و شرکت Bharti Global هند فعالیت می‌کند. وان‌وب سال ۲۰۱۲ با هدف ارائه اینترنت ماهواره‌ای تأسیس شد و اسفند ۹۷ نخستین گروه از ماهواره‌های خود را به فضا پرتاب کرد. اما اوضاع برای این شرکت به خوبی پیش نرفت و اواسط فروردین ماه امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا اعلام ورشکستگی کرد.

وان‌وب ۳۶ ماهواره اینترنتی را با راکت فضایی روسیه در مدار زمین مستقر کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *