قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > نگاهی به قیمت خودرو در آخرین روزهای آذرماه 99 + جدول-اخبار IT

نگاهی به قیمت خودرو در آخرین روزهای آذرماه 99 + جدول-اخبار IT

بازار خودرو کشورمان امسال با رسیدن به فصل پاییز علاوه‌بر رکود رایج این فصل رکود مربوط به شرایط تورمی خاص کشورمان را به صورت همزمان تجربه کرده است.

475 X 120 نگاهی به قیمت خودرو در آخرین روزهای آذرماه 99 + جدول اخبار IT

شرایط مربوط به گسترش ویروس کرونا و تعطیلی دو هفته‌ای مراکز تعویض پلاک در اکثر شهرها نیز رونق را بیش از پیش از بازار خودرو گرفته بود. همین موضوع در کنار کاهش قیمت ارز سبب شد تا قیمت خودرو افت نسبی پیدا کند.

البته لازم به ذکر با وجود کاهش نسبی قیمت خودروها همچنان فاصله معناداری بین قیمت خودرو در بازار و کارخانه وجود دارد. به همین جهت نیز شرایط فروش فوق العاده خودروسازان که برندگان آن‌ها از طریق قرعه کشی مشخص می‌شوند، همچنان با استقبال شدید متقاضیان مواجه مس‌شود. این در حالی است که میزان ظرفیت اختصاص داده شده در این شرایط فروش معمولا بسیار کمتر از تعداد ثبت نام کنندگان است.

600x120 Digiato 2 نگاهی به قیمت خودرو در آخرین روزهای آذرماه 99 + جدول اخبار IT
Abramad Vdc290x290 نگاهی به قیمت خودرو در آخرین روزهای آذرماه 99 + جدول اخبار IT Wallet 290 loop نگاهی به قیمت خودرو در آخرین روزهای آذرماه 99 + جدول اخبار IT

جالب است بدانید بسیاری از کارشناسان چندان امیدی به بهبود شرایط بازار نداشته و معتقد هستند که در کوتاه مدت تغییری در شرایط فعلی ایجاد نخواهد شد.

آنچه که مسلم است آن است که هم زمان با اعلام آزادسازی قیمت برخی از محصولات خودروسازان نیز شوک جدیدی به بازار خودرو وارد خواهد شد و به نظر می‌رسد طی ماه‌های آتی، قیمت برخی خودروهای تولید داخل افزایش یافته و حتی با قیمت بازار همسان شود.

در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی داشته باشیم بر جدیدترین قیمت خودرو های موجود در بازار داخلی:

Untitled نگاهی به قیمت خودرو در آخرین روزهای آذرماه 99 + جدول اخبار IT

این قیمت ها که براساس تحقیقات میدانی به دست آمده اند، نشان از رکورد سنگین و کاهش قابل توجه قیمت ها در بازار دارد. برای مثال قیمت کیا سراتو سایپا از بیش از یک میلیارد تومان به کمتر از 800 میلیون کاهش یافته و این در شرایطی است که هنوز امکان درج قیمت ها در وب سایت های خرید و فروش وجود ندارد و از همین روز نیز شاهد ایجاد جوی از چسبندگی قیمت ها و نامشخص بودن نرخ های رسمی در بازار هستیم. به عبارت دیگر در شرایط فعلی بازار، برخی از فروشندگان ترجیح می دهند تا همچنان صبر پیشه کنند و خودروهای خود را در بازار احتمالا داغتر شب عید به فروش رسانند.

در نقطه مقابل هستند کسانی که به دلیل قرار گرفتن در شرایط تنگنای مالی، دست به فروش میزنند ولی به علت عدم مشخص نبودن قیمت، در نهایت ممکن است زیر قیمت بازار یا بالاتر از نرخ های پشت تلفنی، نسبت به فروش خودرو خود اقدام نمایند. لذا در چنین شرایطی، بازگشت امکان قیمت گذاری به وب سایت ها ضروری به نظر می رسد.

نگاهی به قیمت خودرو در آخرین روزهای آذرماه 99 + جدول

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *