قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > برای اولین بار هوش مصنوعی یک هواپیمای نظامی را هدایت کرد-اخبار IT

برای اولین بار هوش مصنوعی یک هواپیمای نظامی را هدایت کرد-اخبار IT


برای نخستین بار در تاریخ نیرویی هوایی هوش مصنوعی طی پروازی آزمایش به عنوان کمک خلبان بخشی از هدایت هواپیمای جاسوسی U-2 را بر عهده گرفت.از نظر بسیاری از کارشناسان نظامی هوش مصنوعی در ابزارهای دفاعی آینده نقش بسیار پررنگی خواهد داشت و از اینرو توسعه الگوریتم‌ها، آموزش و استفاده از آن در دستور کار پنتاگون قرار گرفته است. نیروی هوایی آمریکا در همین راستا برای نخستین بار هدایت پرنده جاسوسی U-2 توسط هوش مصنوعی را آزمایش کرد که با موفقیت همراه بود.

475 X 120 برای اولین بار هوش مصنوعی یک هواپیمای نظامی را هدایت کرد اخبار IT

این الگوریتم هوش مصنوعی که «ARTUµ» نام دارد، توسط محققان آزمایشگاه فدرال «U-2» نیروی هوایی توسعه پیدا کرده و طی پرواز مذکور وظایفی نظیر ناوبری تاکتیکی و بکارگیری حسگرها برای شکار لانچرهای دشمن را اجرا کرد که معمولا توسط خلبان صورت می‌گیرد.

50e1d002e7b8bf8d8ec8ae10f0e9153a برای اولین بار هوش مصنوعی یک هواپیمای نظامی را هدایت کرد اخبار IT

600x120 Digiato 2 برای اولین بار هوش مصنوعی یک هواپیمای نظامی را هدایت کرد اخبار IT
290 290 برای اولین بار هوش مصنوعی یک هواپیمای نظامی را هدایت کرد اخبار IT 290 290 برای اولین بار هوش مصنوعی یک هواپیمای نظامی را هدایت کرد اخبار IT

مسئولان نیروی هوایی از نتیجه این آزمایش رضایت داشته و آنرا دستاوری چشمگیر عنوان کرده‌اند. دکتر «ویل راپر»، از مقامات بخش فناوری و لجستیک نیروی هوایی در اینباره گفته است:

«استفاده ایمن از هوش مصنوعی در سیستم‌های نظامی عصر تازه ای را در رقابت الگوریتمی و همکاری انسان و ماشین رقم می‌زند.»

پیش از این ژنرال «مارک میلی» هم تاکید کرده بود که هوش مصنوعی و رباتیک طی ۱۰ تا ۱۵ سال آینده نقش مهمی را در منازعات نظامی بر عهده خواهند داشت. از نظر وی هوش مصنوعی با سرعت هرچه تمام تر نه فقط در زمینه‌های اجتماعی و اقتصادی بلکه در حوزه نظامی نیز راه خود را باز خواهد کرد.

نیروی هوای آمریکا مدتی قبل هم نبرد بین یک جنگنده با خلبان انسانی را با جنگنده تحت کنترل هوش مصنوعی شبیه‌سازی کرده بود که طی آن خلبان مقهور مهارت مقابل شد. استفاده از این ویژگی‌ها محدود به آمریکا نیست و کشورهای دیگر از جمله چین و بریتانیا نیز استفاده از پتانسیل هوش مصنوعی و رباتیک را کلید زده‌اند.

برای اولین بار هوش مصنوعی یک هواپیمای نظامی را هدایت کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *