قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > مقامات هلند هک صفحه توییتر ترامپ را تایید کردند-اخبار IT

مقامات هلند هک صفحه توییتر ترامپ را تایید کردند-اخبار IT

دادستان‌های هلندی علی رغم تکذیب دولت آمریکا هک اکانت توییتر ترامپ توسط یک هکر کلاه سفید را تایید کرده‌اند.

475 X 120 مقامات هلند هک صفحه توییتر ترامپ را تایید کردند اخبار IT

اوایل ماه گذشته خبر مربوط به هک توییتر ترامپ توسط یک محقق امنیتی به نام «ویکتور گورس» بازتاب زیادی پیدا کرد اما این ادعا از سوی کاخ سفید رد شد. گورس مدعی بود از طریق حدس رمزعبور ترامپ و بدون نیاز به عبور از سد تایید هویت ۲ مرحله‌ای توانسته اکانت توییتر ترامپ را هک کند. به گفته وی رمز maga2020 به معنی «بزرگی را به آمریکا بازگردانیم» بوده که شعار تبلیغاتی کمپین انتخاباتی ترامپ هم بود.

هر چند آن زمان «جاد دیر»، معاون سخنگوی کاخ سفید ادعای محقق مذکور  راکاملا بی اساس دانست اما دادستان های هلندی با بررسی شواهد و مدارکی که گورس در اختیارشان گذاشته، روی هک شدن صفحه توییتر ترامپ مهر تایید زده‌اند. به گفته مقامات هلند این هکر توانسته به  صفحه نفوذ کند اما به خاطر رعایت معیارهای امنیتی و عدم سواستفاده تحت تعقیب قرار نمی‌گیرد.

600x120 Digiato 2 مقامات هلند هک صفحه توییتر ترامپ را تایید کردند اخبار IT
290 290 مقامات هلند هک صفحه توییتر ترامپ را تایید کردند اخبار IT kerman motor مقامات هلند هک صفحه توییتر ترامپ را تایید کردند اخبار IT

cf795996 e622 4652 946c 66e3824117e3 16x9 600x338 مقامات هلند هک صفحه توییتر ترامپ را تایید کردند اخبار IT

دادستان‌های هلندی در جریان تحقیقات از واحد ویژه نیروی سایبری پلیس این کشور نیز کمک گرفته‌اند. آنها با تاکید بر اینکه هک در این کشور اقدامی خلاف قانون است به خاطر اینکه هکر به شکل مسئولانه ضعف امنیتی را به مقامات اطلاع داده وی را دادگاهی نخواهند کرد. آنها نتیجه تحقیقات خود را با مقامات آمریکایی هم در میان گذاشته‌اند.

ویکتور گورس کارشناس امنیت سایبری شناخته شده‌ای است که به عنوان محقق سایبری در بنیاد GDI فعالیت داشته و ریاست «موسسه افشای آسیب پذیری هلند» را بر عهده دارد. این نخستین باری نیست که وی به اکانت ترامپ نفوذ می کند و در سال ۲۰۱۶ نیز او و دو نفر دیگر پسورد ترامپ را که «yourefired» یا «تو اخراجی» بود، حدس زده بودند.

مقامات هلند هک صفحه توییتر ترامپ را تایید کردند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *