قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > گوگل فوتوز با هوش مصنوعی عکس‌های معمولی را به تصاویر سه بعدی تبدیل می‌کند-اخبار IT

گوگل فوتوز با هوش مصنوعی عکس‌های معمولی را به تصاویر سه بعدی تبدیل می‌کند-اخبار IT

گوگل امروز از افزودن یک قابلیت جدید به گوگل فوتوز خبر داد. این ویژگی به نام تصاویر سینمایی می‌تواند به صورت خودکار افکت سه بعدی برای برخی عکس‌ها ایجاد کند.

475 X 120 گوگل فوتوز با هوش مصنوعی عکس‌های معمولی را به تصاویر سه بعدی تبدیل می‌کند اخبار IT

این قابلیت در بخش «Memories» اپ گوگل فوتوز کار خواهد کرد و کاربر نباید اقدامات خاصی برای آن انجام دهد. شما می‌توانید به تصاویر سینمایی را در هایلایت‌های اخیر خود در بالای عکس‌ها دست پیدا کنید.

این قابلیت گوگل فوتوز می‌خواهد خاطرات کاربران را واقعی‌تر و جذابتر کند. این ویژگی با استفاده از یادگیری ماشینی عمق تصویر را پیش‌بینی کرده و صحنه را سه بعدی می‌کند، حتی اگر عکس اصلی شامل اطلاعات عمقی از دوربین نباشد.

T8 600x120 Digiato گوگل فوتوز با هوش مصنوعی عکس‌های معمولی را به تصاویر سه بعدی تبدیل می‌کند اخبار IT
kerman motor گوگل فوتوز با هوش مصنوعی عکس‌های معمولی را به تصاویر سه بعدی تبدیل می‌کند اخبار IT 290x290 4 گوگل فوتوز با هوش مصنوعی عکس‌های معمولی را به تصاویر سه بعدی تبدیل می‌کند اخبار IT

در نهایت این ویژگی یک دوربین مجازی را متحرک می‌کند تا به یک افکت پنینگ روان دست پیدا کنید. شاهد چنین موضوعی در فیلم‌ها هستیم و به همین علت گوگل برای آن نام تصاویر سینمایی را درنظر گرفته است.

ezgif 3 ec9f4a68f5b0 گوگل فوتوز با هوش مصنوعی عکس‌های معمولی را به تصاویر سه بعدی تبدیل می‌کند اخبار IT

این ویژگی از ماه آینده میلادی به تدریج در اختیار کاربران سرویس فوتوز قرار می‌گیرد. شما می‌توانید تصاویر سینمایی را به صورت ویدیو با دیگران به اشتراک بگذارید و برای این کار تنها باید چندین مرحله را طی کنید.

علاوه بر تولید تصاویر سه بعدی سینمایی، این سرویس گوگل به طراحی‌های کلاژ جدیدی هم مجهز می‌شود. این طراحی‌ها هنرمندانه و غنی خواهند بود و از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. این هوش مصنوعی انتخاب خود را بر اساس رنگ‌های مشابه با رنگ‌های موجود در عکس انجام می‌دهد و از آن‌ها برای برجسته کردن جزئیات خاص مانند فونت و رنگ پس زمینه هم بهره می‌برد.

بخش خاطرات یا Memories تصاویر مهمترین افراد زندگی شما را به نمایش خواهد گذاشت و در آینده نزدیک اشیاء و فعالیت‌های موردعلاقه‌تان مانند غروب خورشید، آشپزی و موارد دیگر را هم نشان خواهد داد. شما مانند همیشه می‌توانید برخی افراد و همچنین بازه‌های زمانی را از این بخش مخفی نگه دارید تا برخی افراد را نبینید.

گوگل فوتوز با هوش مصنوعی عکس‌های معمولی را به تصاویر سه بعدی تبدیل می‌کند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *