سه‌شنبه , 26 ژانویه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > پیام رمزی زودیاک قاتل بعد از 51 سال رمزگشایی شد-اخبار IT

پیام رمزی زودیاک قاتل بعد از 51 سال رمزگشایی شد-اخبار IT

با تلاش مشترک دو برنامه نویس کامپیوتر، یک ریاضیدان و یک متخصص ابر رایانه، پیام مرموز 340 کاراکتری قاتل زنجیره‌ای زودیاک رمزگشایی شد.

475 X 120 پیام رمزی زودیاک قاتل بعد از 51 سال رمزگشایی شد اخبار IT

«دیوید اورانچاک»، برنامه نویس آمریکایی به همراه «جارل ون ایکه» متخصص ابر رایانه بلژیکی و «سام بلیک» ریاضی‌دان استرالیایی موفق شدند پرده از اسرار رمز زودیاک قاتل بردارند.

زودیاک قاتل اسم مستعار یک قاتل زنجیره‌ای در کالیفرنیا است که طی سال‌های 1960 و 1970، به خاطر جنایت‌های سریالی معروف شده بود. هویت وی هنوز شناسایی نشده اما قربانیانش افراد جوان بین سن 16 تا 29 سال بودند. وی بعد از هر قتل نامه‌هایی عجیب برای مطبوعات ارسال می‌کرد. همچنین وی بیش از 20 نامه برای پلیس نوشته است که در آنها از نمادها و علایمی کدگذاری شده استفاده می‌کرده است.

T8 600x120 Digiato پیام رمزی زودیاک قاتل بعد از 51 سال رمزگشایی شد اخبار IT
digiatoezgif.com gif maker پیام رمزی زودیاک قاتل بعد از 51 سال رمزگشایی شد اخبار IT Comp 1 1 1 2 1 پیام رمزی زودیاک قاتل بعد از 51 سال رمزگشایی شد اخبار IT

t 642b18cc9ecc4a82917698bc6e4e2d37 name THUMB پیام رمزی زودیاک قاتل بعد از 51 سال رمزگشایی شد اخبار IT

بعد از گذشت 51 سال متن رمزگذاری شده وی، بالاخره رمزگشایی شد. یکی از این نامه‌ها که به صورت کدنویسی نوشته بود رمزگشایی شده است:

«امیدوارم تلاش برای دستگیری من برایتان سرگرم کننده باشد. آن کسی که در شو تلویزیونی نکاتی را درباره من گفت من نبودم. از اتاق گاز نمی‌ترسم چون مرا زودتر به بهشت می‌فرستد. حالا برده‌های زیادی دارم [که در بهشت] برایم کار کنند. دیگران به این خاطر از مرگ می‌ترسند چون در بهشت چیزی ندارند. من از مرگ نمی‌ترسم چون می‌دانم که زندگی جدیدم در بهشت [بعد از] مرگ آسان خواهد بود.»

متخصصان رمزگشایی بیش از 650 هزار شبیه سازی انجام داده‌اند تا بتوانند رمز متن را بازگشایی کنند. آنها در نهایت متن را به سه قسمت جداگانه تقسیم کردند. در نهایت متوجه عبارت‌هایی مانند «تلاش برای دستگیری من» و «اتاق گاز» شدند و درنهایت رمز زودیاک قاتل رمزگشایی شد.

این سه نفر درنهایت نتیجه را برای  FBI ارسال كردند و مشخص شد که معمای زودیاک حل شده است. البته این رمزگشایی منجر به دستگیری قاتل نمی‌شود ولی می‌‌تواند وضعیت ذهن آشفته وی را به تصویر بکشد.

پیام رمزی زودیاک قاتل بعد از 51 سال رمزگشایی شد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *