قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > شروع بکار سرویس‌ تاکسی هوایی در سنگاپور از سال ۲۰۲۳: فروش بلیط با قیمت ۳۰۰ یورو-اخبار IT

شروع بکار سرویس‌ تاکسی هوایی در سنگاپور از سال ۲۰۲۳: فروش بلیط با قیمت ۳۰۰ یورو-اخبار IT

سنگاپور می‌خواهد اواخر سال ۲۰۲۳ میزبان اولین سرویس تاکسی هوایی الکتریکی در جهان باشد. هواپیمای عمودپرواز این سرویس توسط «Volocopter» توسعه پیدا می‌‌کند.

475x120 G10 شروع بکار سرویس‌ تاکسی هوایی در سنگاپور از سال ۲۰۲۳: فروش بلیط با قیمت ۳۰۰ یورو اخبار IT

این سازنده آلمانی هواپیمای عمودپرواز متعهد شده تا سه سال آینده عملیات‌های خود را آغاز کند. این کمپانی در این مدت پرواز‌های آزمایشی خود را تکمیل خواهد کرد و با همکاری سنگاپور آن‌ها را ارزیابی و تایید می‌کند. هزینه یک سفر ۱۵ دقیقه‌ای با تاکسی هوایی الکتریکی این شرکت برابر ۳۰۰ یورو خواهد بود که فروش بلیط‌های آن هم اکنون آغاز شده است.

شرکت Volocopter در اکتبر سال گذشته میلادی یک پرواز آزمایشی در «مارینا بی» انجام داد و به نظر می‌رسد اولین پرواز تجاری نیز در همین مسیر انجام شود. سرویس‌های بعدی می‌تواند سفرهای بین مرزی باشد.

T8 600x120 Digiato شروع بکار سرویس‌ تاکسی هوایی در سنگاپور از سال ۲۰۲۳: فروش بلیط با قیمت ۳۰۰ یورو اخبار IT
290 290 شروع بکار سرویس‌ تاکسی هوایی در سنگاپور از سال ۲۰۲۳: فروش بلیط با قیمت ۳۰۰ یورو اخبار IT Wallet 290 loop شروع بکار سرویس‌ تاکسی هوایی در سنگاپور از سال ۲۰۲۳: فروش بلیط با قیمت ۳۰۰ یورو اخبار IT

سنگاپور در پذیرش فناوری‌های جدید از اکثر کشورهای جهان جلوتر است و رگولاتورها از آن‌ها استقبال می‌کنند. در حالی که این هواپیمای عمودپرواز می‌تواند جایگزین هلیکوپترها و هواپیماهای سبک در برخی مسیرها شود، به اندازه‌ای کوچک و چابک است که می‌تواند در سطح شهر پرواز کند و همچنین در فضای کوچکی فرود بیاید.

volocopter singapore شروع بکار سرویس‌ تاکسی هوایی در سنگاپور از سال ۲۰۲۳: فروش بلیط با قیمت ۳۰۰ یورو اخبار IT

مدیر ارشد اجرایی Volocopter، «فلوریان رویتر» اعلام کرده:

«سنگاپور به پیشرو بودن در سازگاری و استفاده از فناوری‌های جدید مشهور است.»

رویتر در ادامه گفته توانایی‌های محلی در پژوهش‌های مربوط به دنیای باتری‌ها، علم مواد و اعتبارسنجی عملیات‌های خودران در این پروژه اهمیت بالایی دارند.

Volocopter که در جمع حامیان آن شرکت‌هایی مانند اینتل، دایملر و جیلی به چشم می‌خورند، به دنبال ایجاد تیمی از ۵۰ خلبان، مهندس و متخصصان عملیات‌ها برای پشتیبانی از پرواز‌ها در سنگاپور است.

هواپیمای این کمپانی در ابتدا خلبان و یک مسافر را حمل خواهد کرد که پس از مدتی و دریافت تاییدیه برای پرواز به صورت خودران، می‌تواند دو مسافر را به مقصد برساند. با گسترش پرواز‌ها، قیمت بلیط‌ها کاهش چشمگیری را تجربه خواهد کرد. طبق اعلام Volocopter، پیش از انجام پروازها باید از سازمان هواپیمایی سنگاپور و همچنین آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا تاییدیه دریافت کرد.

شروع بکار سرویس‌ تاکسی هوایی در سنگاپور از سال ۲۰۲۳: فروش بلیط با قیمت ۳۰۰ یورو

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *