قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > هکرها بیش از ۸۵ هزار دیتابیس MySQL را به فروش گذاشتند-اخبار IT

هکرها بیش از ۸۵ هزار دیتابیس MySQL را به فروش گذاشتند-اخبار IT

بیش از ۸۵ هزار دیتابیس MySQL با قیمت تقریبی ۵۵۰ دلار به ازای هر دیتابیس در یکی از پرتال‌های دارک وب به فروش گذاشته شد.

475x120 G10 هکرها بیش از ۸۵ هزار دیتابیس MySQL را به فروش گذاشتند اخبار IT

به گزارش ZDNet، هکرها از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون با نفوذ به سیستم‌ها دیتابیس‌های MySQL را پاک کرده و از قربانی برای دریافت نسخه کپی باج خواهی کرده‌اند. هکرها با راه اندازی پرتال از قربانیان درخواست کرده‌اند تا نام کاربری خود را که از طرف هکرها به آنها ارسال شده در سیستم وارد کرده و به صفحه خرید اطلاعات بروند. اگر قربانی در مهلت ۹ روزه پول را پرداخت نکند، اطلاعات او در‌ بخش دیگری از پرتال به حراج گذاشته می‌شود.

sql ransom site individual هکرها بیش از ۸۵ هزار دیتابیس MySQL را به فروش گذاشتند اخبار IT

T8 600x120 Digiato هکرها بیش از ۸۵ هزار دیتابیس MySQL را به فروش گذاشتند اخبار IT
kerman motor هکرها بیش از ۸۵ هزار دیتابیس MySQL را به فروش گذاشتند اخبار IT 290x290 1 هکرها بیش از ۸۵ هزار دیتابیس MySQL را به فروش گذاشتند اخبار IT

در ادامه گزارش نوشته شده که هزینه بازیابی دیتابیس باید با بیت کوین پرداخت شود و فارغ از محتویات حدوداً ۵۰۰ دلار به ازای هر دیتابیس است. این موضوع نشان می‌دهد که حملات نفوذ به دیتابیس‌ها و باج خواهی صفحات اینترنتی در حال خودکار شدن هستند و هکرها دیگر داده‌های دیتابیس‌های هک شده را برای برآورد قیمت تحلیل نمی‌کنند.

حملات باج خواهی از طریق سرقت دیتابیس‌ها در سال ۲۰۲۰ روندی صعودی داشت و بسیاری از کاربران در سایت‌هایی همچون ردیت، فروم MySQL، فروم‌های پشتیبانی فنی، سایت Medium و بلاگ‌های شخصی از سرقت دیتابیس‌ها و باج خواهی هکرها شکایت کرده‌اند.

سال ۲۰۱۷ هکرها به صدها دیتابیس MySQL نفوذ کرده و پس از پاک کردن محتویات آنها از قربانی درخواست پرداخت ۰.۲ بیت کوین (حدوداً ۲۳۵ دلار) کردند. حملات جدید از لحاظ مقیاس با حملات سه سال پیش قابل مقایسه هستند.

هکرها بیش از ۸۵ هزار دیتابیس MySQL را به فروش گذاشتند

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *