قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سود سرویس‌های اپل تا سال ۲۰۲۴ از سود فروش آیفون‌ها پیشی می‌گیرد-اخبار IT

سود سرویس‌های اپل تا سال ۲۰۲۴ از سود فروش آیفون‌ها پیشی می‌گیرد-اخبار IT

فروش آیفون‌ها در سال‌های اخیر با کاهش روبه‌رو بوده یا ثابت باقی مانده و همین موضوع باعث شده اپل روی سرویس‌های خود تمرکز کند. انتظار می‌رود تا ۴ سال دیگر، سرویس‌های اپل سود بالاتری نسبت به آیفون‌ها داشته باشند.

475x120 G10 سود سرویس‌های اپل تا سال ۲۰۲۴ از سود فروش آیفون‌ها پیشی می‌گیرد اخبار IT

در سه ماهه اول ۲۰۱۷ اپل موفق به فروش ۷۸ آیفون در سراسر جهان شد که یک رکورد بود. اپل از سه ماهه دوم ۲۰۱۷ تصمیم به فروش سرویس‌های خود به ۷۲۸ میلیون کاربر آیفون در سراسر جهان گرفت و قصد داشت درآمد ۲۵ میلیارد دلاری خود را تا سال ۲۰۲۰ دو برابر کند و به درآمد ۵۰ میلیارد دلاری دست پیدا کند.

این کمپانی در سال‌های اخیر سرویس‌های مختلفی مانند اپل موزیک و اپل نیوز پلاس را راه‌اندازی کرده و در گزارش مالی منتهی به سپتامبر ۲۰۲۰ خود، توانسته از آن‌ها درآمد ۵۳.۷۷ میلیارد دلاری داشته باشد. بنابراین عملکرد سرویس‌های اپل از پیش‌بینی این شرکت بهتر بوده و از ۵۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

T8 600x120 Digiato سود سرویس‌های اپل تا سال ۲۰۲۴ از سود فروش آیفون‌ها پیشی می‌گیرد اخبار IT
290 290 سود سرویس‌های اپل تا سال ۲۰۲۴ از سود فروش آیفون‌ها پیشی می‌گیرد اخبار IT Cloud home 290x290 سود سرویس‌های اپل تا سال ۲۰۲۴ از سود فروش آیفون‌ها پیشی می‌گیرد اخبار IT

حالا طبق گزارش جدید فوربس، تا ۴ سال آینده این سرویس‌ها هستند که بیشترین سهم را در سود اپل خواهند داشت. اگرچه رشد درآمد سالانه اپل از سرویس‌های خود در ۴ سال پیش‌رو نسبت سال‌های گذشته کاهش پیدا می‌کند و به ۱۱ درصد می‌رسد، اما همچنان بخش بزرگی از درآمد این کمپانی را تشکیل خواهند داد.

Digipic iPhone12Pro 05 سود سرویس‌های اپل تا سال ۲۰۲۴ از سود فروش آیفون‌ها پیشی می‌گیرد اخبار IT

در گزارش اخیر به درآمد ۸۱.۵ میلیارد دلاری سرویس‌های اپل در سال ۲۰۲۴ اشاره شده که علت آن مربوط به رشد اشتراک‌ها و همچنین فروش‌های درون اپ می‌شود. در این فاصله زمانی رشد فروش آیفون سالانه برابر ۵ درصد خواهد بود و طی پنج سال آینده درآمد فروش آیفون‌ها به ۱۶۷ میلیارد دلار می‌رسد.

در حالی که با فاصله زیادی بین درآمدزایی سرویس‌ها و آیفون‌های اپل روبه‌رو هستیم، حاشیه سود سرویس‌ها بسیار بالاتر است. در سال مالی ۲۰۲۰ حاشیه سود محصولات سخت افزاری اپل برابر ۳۱.۵ درصد بود، در حالی که حاشیه سود سرویس‌ها به ۶۶ درصد رسید.

اگر این میزان سود تا سال ۲۰۲۴ حفظ شود، سود ناخالص سرویس‌ها در این سال به ۵۴ میلیارد دلار و سود ناخالص آیفون‌ها به ۵۳ میلیارد دلاری خواهد رسید.

در حال حاضر پرونده‌ای علیه گوگل توسط وزارت دادگستری آمریکا به جریان افتاده که یکی از آن‌ها، پرداخت هزینه‌ای به اپل برای باقی ماندن گوگل به عنوان موتور جستجوی پیش فرض آیفون است. اگر وزارت دادگستری آمریکا مانع از پرداخت این مبلغ چندین میلیارد دلاری شود، تاثیر منفی روی رشد سالانه اپل خواهد داشت.

سود سرویس‌های اپل تا سال ۲۰۲۴ از سود فروش آیفون‌ها پیشی می‌گیرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *