قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > سواستفاده شرکت‌های نظارتی از تبلیغات موبایل برای تخمین موقعیت مکانی دقیق کاربر-اخبار IT

سواستفاده شرکت‌های نظارتی از تبلیغات موبایل برای تخمین موقعیت مکانی دقیق کاربر-اخبار IT

گزارش جدید نشان می‌دهد که یک شرکت اسرائیلی با سواستفاده از داده‌های تبلیغات موبایلی موقعیت مکانی کاربران را با خطای یک متر به دست می‌آورد.

475x120 G10 سواستفاده شرکت‌های نظارتی از تبلیغات موبایل برای تخمین موقعیت مکانی دقیق کاربر اخبار IT

مجله «فوربز» با انتشار گزارشی جدید نحوه سواستفاده شرکت اسرائیلی Bsightful از تبلیغات موبایلی را فاش کرد. این شرکت اطلاعات کاربران را به طور رایگان از توسعه دهندگان اپلیکیشن دریافت کرده و موقعیت مکانی آنها را به دست می‌آورد. فوربز اشاره می‌کند که به دست آوردن موقعیت مکانی از تبلیغات موبایلی بسیار آسان بوده و می‌تواند سطح امنیت کاربران را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

پیش از پرداختن به نحوه بدست آوردن موقعیت مکانی بوسیله تبلیغات موبایلی، بهتر است کمی در مورد تبلیغات هدفمند صحبت کنیم. فرض کنید می‌خواهید فضایی را درون یک اپلیکیشن موبایل برای نمایش تبلیغ خود خریداری کنید. طبیعتاً باید تبلیغ را به مخاطب صحیح نشان دهید در غیر اینصورت تبلیغات شما تأثیر کمی خواهند داشت. برای مثال اگر می‌خواهید شامپوی ریش تبلیغ کنید، نمایش آن در اپ مد و لباس زنان غیرمنطقی است.

T8 600x120 Digiato سواستفاده شرکت‌های نظارتی از تبلیغات موبایل برای تخمین موقعیت مکانی دقیق کاربر اخبار IT
Cloud home 290x290 سواستفاده شرکت‌های نظارتی از تبلیغات موبایل برای تخمین موقعیت مکانی دقیق کاربر اخبار IT 290 290 سواستفاده شرکت‌های نظارتی از تبلیغات موبایل برای تخمین موقعیت مکانی دقیق کاربر اخبار IT

شرکت‌های بازاریابی برای کمک به شرکت‌ها در پیدا کردن مخاطبین صحیح، پلتفرم مدیریت تقاضای فضای نمایشی (DSP) را توسعه داده‌اند. توسعه دهندگان اپلیکیشن داده‌های کاربران را روی این پلتفرم‌ها آپلود کرده و شرکت‌های بازاریابی با استفاده از آنها بهترین مکان را برای نمایش تبلیغ تخمین می‌زنند.

Smartphone ads can be used to find your location within a 1 meter accuracy سواستفاده شرکت‌های نظارتی از تبلیغات موبایل برای تخمین موقعیت مکانی دقیق کاربر اخبار IT

حال آنطور که فوربز در ادامه گزارش خود اشاره می‌کند، شرکت Bsightful با ساخت DSPهای جعلی اطلاعات کاربران را به راحتی از توسعه دهندگان اپ جمع‌آوری می‌کند. این پلتفرم‌ها برای رد گم کردن مشابه پلتفرم‌های حقیقی عمل کرده و تبلیغات را نمایش می‌دهند، اما هدف اصلی آنها جمع‌آوری اطلاعات کاربران و فروش آنها به دولت‌ها، پلیس و سازمان‌های دیگر گزارش شده است.

با اینکه اطلاعات مکانی بدست آمده از تبلیغات موبایلی به اندازه داده‌های GPS دقیق نیست، اما آنقدر دقیق است که بتواند امنیت کاربر را در معرض خطر قرار دهد. فوربز می‌گوید شرکت‌های نظارتی در بهترین حالت می‌توانند فقط با دانستن شماره تلفن موقعیت مکانی کاربر را با خطای ۱ متر بدست آوردند.

فوربز می‌افزاید احتمال ردیابی موقعیت مکانی کاربرانی که با جدی گرفتن توصیه‌های حفاظت از حریم خصوصی با دقت مجوزهای دسترسی اپ‌ها را بررسی کرده و از برنامه‌های مسدودسازی تبلیغات استفاده می‌کنند، بسیار سخت‌تر می‌شود.

سواستفاده شرکت‌های نظارتی از تبلیغات موبایل برای تخمین موقعیت مکانی دقیق کاربر

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *