قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فرانسه گوگل و آمازون را 162 میلیون دلار جریمه کرد-اخبار IT

فرانسه گوگل و آمازون را 162 میلیون دلار جریمه کرد-اخبار IT

«آژانس حفاظت از داده‌های فرانسه»، گوگل را 120 میلیون دلار و آمازون را 42 میلیون دلار به دلیل عدم اطلاع رسانی به کاربران در مورد کوکی‌های تبلیغاتی جریمه می‌کند.

475x120 G10 فرانسه گوگل و آمازون را 162 میلیون دلار جریمه کرد اخبار IT

آژانس حفاظت از داده‌های فرانسه موسوم به «CNIL» اعلام کرد که در مجموع 100 میلیون یورو (120 میلیون دلار) جریمه برای کوکی‌های تبلیغاتی مربوط به وب‌سایت «Google.fr» و 35 میلیون یورو (42 میلیون دلار) جریمه برای دامنه «Amazon.fr» در نظر گرفته است.

آمازون و گوگل متهم هستند که کوکی‌های قرار داده شده در این وب‌سایت‌ها به عنوان ابزاری برای ردیابی داده‌های شخصی کاربران مورد استفاده قرار می‌گرفته است و کاربران نیز از این موضوع بی‌اطلاع بوده‌اند و حریم خصوصی آنها درنظر گرفته نشده است.

T8 600x120 Digiato فرانسه گوگل و آمازون را 162 میلیون دلار جریمه کرد اخبار IT
290x290 فرانسه گوگل و آمازون را 162 میلیون دلار جریمه کرد اخبار IT 290.290 فرانسه گوگل و آمازون را 162 میلیون دلار جریمه کرد اخبار IT

 فرانسه گوگل و آمازون را 162 میلیون دلار جریمه کرد اخبار IT

این آژانس سه مورد نقض رضایت کاربران را در کوکی‌های غیرضروری از سوی وب‌سایت گوگل و دو مورد تخلف نیز برای آمازون شناسایی کرده و در بیانیه‌ای اعلام کرد:

« از آنجایی که کوکی‌ها به عنوان ابزاری برای ردیابی داده‌های شخصی کاربران و بدون اطلاع و رضایت آنها مورد استفاده قرار گرفته است، به موجب ماده 82 قانون حفاظت از داده‌ها باید جریمه‌ای برای آن وب‌سایت‌ها درنظر گرفته شود.»

در مورد آمازون هم هرچند پس از ورود کاربر به سایت بنری در مورد استفاده از کوکی به نمایش درمی‌آید اما به باور CNIL این بنر نه اطلاعات کافی را در مورد ردیابی تبلیغاتی کاربر ارائه می‌کند و نه به افراد اجازه می‌دهد رضایت خود را در این مورد اعلام کنند.

ظاهرا وب‌سایت آمازون نیز به صورت شفاف شرایط را برای کاربران خود توضیح نداده است و با توجه به اینکه غول‌های فناوری از کوکی‌ها برای ردیابی تبلیغات استفاده می‌کنند، طبق قانون همه چیز باید برای کاربران شفاف و روشن باشد.

سخنگوی گوگل نیز در پاسخ به اتهامات وارد شده در بیانیه‌ای اعلام کرد:

«کاربرانی که از گوگل استفاده می‌کنند، انتظار دارند ما به حریم خصوصی آنها احترام بگذاریم. فرقی نمی‌کند که این افراد دارای حساب کاربری در گوگل باشند یا نداشته باشند. گوگل  زیرساخت‌های قدرتمند و ایمنی دارد و سعی می‌کند با سیستم‌های کنترلی مناسب، خدمات خود را ارائه دهد. تصمیم فرانسه تحت قوانین ePrivacy این تلاش‌ها را نادیده می‌گیرد. در ادامه با CNIL در ارتباط خواهیم بود تا بتوانیم با درک بهتر مسایل، نگرانی‌های موجود را برطرف کنیم.»

سخنگوی آمازون نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد:

«ما با تصمیم CNIL مخالف هستیم. حافظت از حریم خصوصی مشتریان همیشه از اولویت‌های اصلی آمازون بوده است. ما همواره روش‌های حفظ حریم خصوصی را به روز می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که نیازها و انتظارات مشتریان برآورده می‌‌شود. این قوانین کاملا با کلیه قوانین اجرایی در هر کشوری که با آن کار می‌کنیم مطابقت دارد.»

فرانسه گوگل و آمازون را 162 میلیون دلار جریمه کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *