قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > امارات اثربخشی واکسن کرونا چینی سینوفارم را ۸۶ درصد اعلام کرد-اخبار IT

امارات اثربخشی واکسن کرونا چینی سینوفارم را ۸۶ درصد اعلام کرد-اخبار IT

وزارت بهداشت امارات متحده عربی از اثربخشی ۸۶ درصدی واکسن کرونا شرکت چینی «سینوفارم» در مرحله نهایی کارآزمایی بالینی خبر داد.

475x120 G10 امارات اثربخشی واکسن کرونا چینی سینوفارم را ۸۶ درصد اعلام کرد اخبار IT

امارات تیر ماه فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا سینوفارم را شروع کرد و اواخر شهریور ماه برای اولین بار در دنیا پس از چین مجوز تزریق اورژانسی آن به برخی گروه‌های خاص را داد. حال وزارت بهداشت امارات با انتشار بیانیه‌ای از اثربخشی ۸۶ درصدی این واکسن خبر می‌دهد. این واکسن از ویروس غیرفعال شده استفاده می‌کند و در دو نوبت تزریق می‌شود.

وزارت بهداشت امارات اضافه کرد که واکسن چینی مورد بحث در بدن ۹۹ درصد از شرکت کنندگان آنتی بادی تولید کرده و در جلوگیری از ابتلای افراد به نوع متوسط و شدید کووید-۱۹ صد درصد اثربخش بوده است. امارات در مورد جزئیات کارآزمایی بالینی از جمله آمار واکسن در برابر پلاسیبو و همچنین عوارض جانبی اطلاعاتی منتشر نکرد.

T8 600x120 Digiato امارات اثربخشی واکسن کرونا چینی سینوفارم را ۸۶ درصد اعلام کرد اخبار IT
kerman motor امارات اثربخشی واکسن کرونا چینی سینوفارم را ۸۶ درصد اعلام کرد اخبار IT Cloud home 290x290 امارات اثربخشی واکسن کرونا چینی سینوفارم را ۸۶ درصد اعلام کرد اخبار IT

5fd0c1b37d1a4 امارات اثربخشی واکسن کرونا چینی سینوفارم را ۸۶ درصد اعلام کرد اخبار IT

امارات همچنین اعلام کرد که واکسن سینوفارم را به طور رسمی ثبت کرده و تاکنون ۳۱ هزار داوطلب از ۱۲۵ ملیت مختلف در کارآزمایی‌های بالینی این کشور شرکت کرده‌اند. ابوظبی، پایتخت امارات هفته جاری برای مشارکت داوطلبان در کارآزمایی‌های بالینی واکسن کرونا روسیه یعنی «اسپوتنیک V» فراخوان داد.

امارات متحده عربی با جمعیتی در حدود ۹ میلیون نفر، ۱۷۸ هزار و ۸۳۷ نفر مبتلا به ویروس کرونا دارد و ۵۹۶ نفر از جمعیت آن بر اثر ابتلا به ویروس جان باخته‌اند. امارات تاکنون واکسن سینوفارم را تحت برنامه استفاده اورژانسی به حدود یک میلیون نفر تزریق کرده که «شیخ محمد بن راشد آل مکتوم» نایب رییس امارات و حاکم دبی و «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه و همکاری بین الملل امارات جزو آنها هستند.

امارات اثربخشی واکسن کرونا چینی سینوفارم را ۸۶ درصد اعلام کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *