قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > فاکسکان هدف حمله باج افزاری قرار گرفت؛ هکرها در پی باج 34 میلیون دلاری-اخبار IT

فاکسکان هدف حمله باج افزاری قرار گرفت؛ هکرها در پی باج 34 میلیون دلاری-اخبار IT

گروه باج افزاری «DopplePaymer» یکی از پنج کارخانه‌ بزرگ فاکسکان در مکزیک را مورد حمله قرار داده و خواستار پرداخت 34 میلیون دلار باج برای بازگردانی فایل‌ها به این شرکت شده است.

475x120 G10 فاکسکان هدف حمله باج افزاری قرار گرفت؛ هکرها در پی باج 34 میلیون دلاری اخبار IT

به تازگی، یکی از پنج کارخانه بزرگ فاکسکان در مکزیک قربانی حمله باج افزارها شد. این شرکت یکی از تولیدکنندگان گجت‌های اپل از جمله آیفون‌های پرچمدار است و باج افزارها موفق شدند برخی اسناد رمزگذاری نشده این شرکت را به سرقت ببرند.

به دنبال این حمله باج افزاری، گروه باج افزار DopplePaymer طی یادداشتی روی سرورهای فاکسکان، خواستار دریافت 34 میلیون دلار برای باز کردن قفل فایل‌های شرکت شدند.

T8 600x120 Digiato فاکسکان هدف حمله باج افزاری قرار گرفت؛ هکرها در پی باج 34 میلیون دلاری اخبار IT
290.290 فاکسکان هدف حمله باج افزاری قرار گرفت؛ هکرها در پی باج 34 میلیون دلاری اخبار IT kerman motor فاکسکان هدف حمله باج افزاری قرار گرفت؛ هکرها در پی باج 34 میلیون دلاری اخبار IT

HackBit Ransomware فاکسکان هدف حمله باج افزاری قرار گرفت؛ هکرها در پی باج 34 میلیون دلاری اخبار IT

طی یک هفته گذشته، شایعه‌های مختلفی در مورد حمله باج افزارها به فاکسکان مطرح شده است و این شرکت طی این مدت، در حال پیگیری موضوع بود. درنهایت، گروه باج افزاری DopplePaymer برخی فایل‌های متعلق به «Foxconn NA» را در سایت نشت اطلاعات خود منتشر کردند تا مهر تاییدی باشد بر شایعات مطرح شده.

به گفته منابع آگاه در صنعت امنیت سایبری، باج افزارها مرکز  «CTBG MX» را در مکزیک مورد حمله قرار داده‌اند. این تاسیسات در سال 2005 کار خود را آغاز کرده و در زمینه مونتاژ و تولید لوازم الکترونیکی به مشتریان خود در آمریکای شمالی و جنوبی سرویس می‌دهد.

گروه باج افزاری طی حمله موفق به رمزنگاری 1200 سرور، سرقت 10 گیگابایت داده ارزشمند و پاک کردن 20 تا 30 ترابایت داده پشتیبان شده که حجم انبوهی به نظر می‌رسد. خود فاکسکان هم این حمله را تایید کرده اما به حجم داده‌های به سرقت رفته اشاره نکرده است.

فاکسکان با کمک کارشناسان فنی و آژانس‌های اطلاعاتی در تلاش است تا در مورد حمله باج افزاری تحقیقات بیشتری انجام دهد و بتواند با شناسایی دقیق‌تر مجرمان، از طریق مراجع قانونی موضوع را پیگیری کند.

فاکسکان هدف حمله باج افزاری قرار گرفت؛ هکرها در پی باج 34 میلیون دلاری

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *