قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > ژاپن با سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی در پی افزایش نرخ تولد است-اخبار IT

ژاپن با سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی در پی افزایش نرخ تولد است-اخبار IT

ژاپن به منظور معکوس کردن کاهش نرخ تولد در این کشور افراد مجرد را با استفاده از هوش مصنوعی به ازدواج تشویق می‌کند.

475x120 G10 ژاپن با سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی در پی افزایش نرخ تولد است اخبار IT

بر اساس گزارش روزنامه «ژاپن تایمز»، دولت ژاپن می‌خواهد بودجه ۱۹ میلیون دلاری در اختیار سایت‌های قانونی همسریابی قرار دهد. در مجموع حدود نیمی از ۴۷ استان ژاپن سرویس‌های قرار ملاقات و آشنایی را ارائه کرده و برخی از آنها استفاده از راهکارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای بهبود خدمات را شروع کرده‌اند.

یکی از مقامات دولت ژاپن به روزنامه مورد بحث گفته که با استفاده از هوش مصنوعی می‌توان به شکل هوشمند تعداد بیشتری از افراد مجرد با خصوصیات مشابه و با تفاهم بیشتر را به یکدیگر ارتباط داد. بدین ترتیب هوش مصنوعی اطلاعات ثبت شده افراد در سایت‌های همسریابی مثل علایق، دیدگاه‌های سیاسی، اهداف و غیره را تحلیل کرده و آنها را به افرادی با خصوصیات مشابه تطبیق می‌دهد. به گفته مقام یاد شده دولت ژاپن امیدوار است با این تصمیم کاهش نرخ تولد را معکوس کند.

T8 600x120 Digiato ژاپن با سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی در پی افزایش نرخ تولد است اخبار IT
290x290 ژاپن با سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی در پی افزایش نرخ تولد است اخبار IT 290.290 ژاپن با سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی در پی افزایش نرخ تولد است اخبار IT

a4b99ff6 3912 11eb 9b80 f4f1a4017c77 image hires 131138 ژاپن با سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی در پی افزایش نرخ تولد است اخبار IT

ژاپن یکی از پایین‌ترین نرخ‌های زاد و ولد در دنیا را دارد. میانگین تعداد فرزندانی که یک زن ژاپنی در طول دوران حیات خود به دنیا می‌آورد از ۲.۰۰۱ در سال ۱۹۶۰ به ۱.۴۲ در سال ۲۰۱۸ کاهش پیدا کرده است. قرنطینه ناشی از شیوع کرونا که به کاهش ملاقات‌های حضوری منجر شده، مانع از آشنایی مجردها و احتمالاً کاهش بیشتر نرخ زاد و ولد شده است.

کاهش شدید نرخ زاد و ولد ژاپن را با مشکل پیری جمعیت نیز مواجه کرده و سبب شده تا فرزندان سرگرم مراقبت از والدین پیر خود شده و ازدواج را به تأخیر بیندازند. این مشکل آنقدر جدی است که دولت ژاپن آن را یک «بحران ملی» اعلام کرده و با اتخاذ سیاست‌های تشویقی مختلف از جمله ارائه خدمات رایگان برای مقطع پیش‌دبستانی مردم را به فرزندآوری تشویق می‌کند.

ژاپن با سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی در پی افزایش نرخ تولد است

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *