قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > چالش تسلا برای تامین باتری های مورد نیاز خود از LG-اخبار IT

چالش تسلا برای تامین باتری های مورد نیاز خود از LG-اخبار IT

تسلا برای تامین باتری مورد نیاز مدل‌های تولیدی خود با چند شرکت همکاری می‌کند که LG Chem یکی از آنهاست. این شرکت کره‌ای اخیرا اعلام کرده سال آینده ظرفیت تولید سلول باتری در کارخانه چین را به اندازه دو برابر افزایش خواهد داد.

475x120 G10 چالش تسلا برای تامین باتری های مورد نیاز خود از LG اخبار IT

تصمیم LG Chem با افزایش تیراژ تولید محصولات مختلف تسلا ارتباط مستقیمی دارد. به گزارش رویترز این شرکت باتری‌های ساخته شده در چین و کره جنوبی را به کارخانه‌های تسلا واقع در آلمان و ایالات متحده آمریکا ارسال خواهد کرد.

lg chem چالش تسلا برای تامین باتری های مورد نیاز خود از LG اخبار IT

T8 600x120 Digiato چالش تسلا برای تامین باتری های مورد نیاز خود از LG اخبار IT
290.290 چالش تسلا برای تامین باتری های مورد نیاز خود از LG اخبار IT 290x290 1 چالش تسلا برای تامین باتری های مورد نیاز خود از LG اخبار IT

پیش از افزایش ظرفیت تولید سلول باتری در کارخانه چین، LG Chem اوایل امسال نیز خطوط تولید جدیدی را به کارخانه خود در کره جنوبی اضافه کرده بود تا بتواند میزان تقاضای صعودی کارخانه فریمونت کالیفرنیا را مدیریت کند.

یک منبع مطلع به رویترز اعلام کرده «تسلا به اندازه کافی سلول باتری در اختیار ندارد، به همین خاطر LG Chem می‌خواهد خروجی کارخانه چین را دو برابر کند.» یکی از سخنگوهای LG Chem نیز بدون نام بردن از تسلا گفته:

«ما در پاسخ به رشد تقاضا از سوی خودروسازان، در حال افزایش ظرفیت تولید سلول باتری هستیم، اما نمی‎توانیم به مشتری خاصی اشاره کنیم.»

هفته قبل مشخص شد که LG Chem سال آینده 500 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا میزان تولید سالانه سلول باتری سیلندری 21700 در کارخانه نانجینگ افزایش پیدا کند. این امر تعداد خطوط تولید را از 8 به 17 واحد خواهد رساند.

lg chem 2 چالش تسلا برای تامین باتری های مورد نیاز خود از LG اخبار IT

در حال حاضر LG Chem سلول باتری به کار رفته در تسلا مدل 3 ساخت گیگافکتوری شانگهای را تامین می‌کند. هر دستگاه از این سدان برقی به 4,416 سلول باتری نیاز دارد و هر خط تولید می‌تواند ماهانه 7 میلیون سلول تولید کند. با فعالیت 17 خط تولید، LG Chem قادر خواهد بود سالانه سلول مورد نیاز 323 هزار خودرو را در اختیار تسلا بگذارد. این شرکت کره‎ای تنها تامین‌کننده باتری مدل Y تولیدی گیگافکتوری شانگهای خواهد بود، همچنین وظیفه تامین باتری سری اول از محصولات تولیدی گیگافکتوری برلین به این شرکت سپرده شده است.

در مجموع به نظر می رسد که جهش رشد تولید خودروهای برقی ظرف چند سال آینده به چالشی تمام عیار برای شرکت های معدنی و کمپانی های فعال در صنعت باتری سازی منجر شود، چرا که براساس برآورد ها، منابع معدنی کافی برای تامین نیاز تمام خودروسازان جهان وجود ندارد.

چالش تسلا برای تامین باتری های مورد نیاز خود از LG

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *