قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > اپل یک طراحی منحصر به فرد برای لولای آیفون تاشو ثبت کرد-اخبار IT

اپل یک طراحی منحصر به فرد برای لولای آیفون تاشو ثبت کرد-اخبار IT

از مدت‌ها قبل شاهد انتشار گزارش‌ها درباره آیفون تاشو هستیم و حالا اطلاعات پتنت جدید اپل برای یک لولا با طراحی منحصر به فرد منتشر شده که احتمال معرفی چنین محصولی را قوت می‌بخشد.

475x120 G10 اپل یک طراحی منحصر به فرد برای لولای آیفون تاشو ثبت کرد اخبار IT

اطلاعات این پتنت جدید اپل چندین روز پیش منتشر شده و عنوان «دستگاه‌های الکترونیکی با نمایشگر گسترش‌پذیر انعطاف‌پذیر» را یدک می‌کشد. اپل در گذشته طراحی‌های مخصوصی را برای آیفون تاشو به ثبت رسانده و پتنت جدید دوباره احتمال رونمایی از این گوشی منحصر به فرد را مطرح می‌کند.

در پتنت جدید اپل روی ساختار لولا تمرکز کرده است. در این لولا شاهد ساختار با چندین پیوند هستیم، بنابراین در آن از یک مکانیزم استفاده نشده و ساختارهای پیچیده‌ای در آن به چشم می‌خورند.

600x120 Digiato 1 اپل یک طراحی منحصر به فرد برای لولای آیفون تاشو ثبت کرد اخبار IT
290 290 اپل یک طراحی منحصر به فرد برای لولای آیفون تاشو ثبت کرد اخبار IT kerman motor اپل یک طراحی منحصر به فرد برای لولای آیفون تاشو ثبت کرد اخبار IT

در این پتنت عنوان شده که ساختار لولا می‌تواند شامل دنده، تسمه و سایر ساختارهای هماهنگ‌کننده حرکت باشد. علاوه بر این شاید این لولا دارای قطعاتی برای حرکت متناسب با یکدیگر هم باشد.

Apple Patent Hinge اپل یک طراحی منحصر به فرد برای لولای آیفون تاشو ثبت کرد اخبار IT

این لولا همچنین می‌تواند دارای میله و پیوندهایی با سطح تحمل منحنی مخالف باشد. اپل در این ساختار جدید از سطوح توقف هم استفاده می‌کند که از چرخش بیش از حد میله‌ها و پیوندها با یکدیگر جلوگیری خواهند کرد. این پیوندها حتی شاید بتوانند اطراف یک نقطه محوری درون نمایشگر و جدا از ساختار لولا چرخش کنند.

این پتنت می‌تواند مربوط به نوعی آیفون با نمایشگر گسترش‌پذیر یا کشویی باشد، چرا که در توضیح آن نوشته شده که این لولا می‌تواند از حرکت‌های تاشو، کشویی، اسکرول و مواد دیگر پشتیبانی کند. شاید اپل در آینده از یک آیفون کامپکت با امکان گسترش ابعاد نمایشگر رونمایی کند، البته در حال حاضر نمی‌توان درباره آن اظهارنظر دقیقی کرد.

امسال شاهد رونمایی از چندین گوشی انعطاف‌پذیر و حتی رول‌شونده بودیم. اوپو گوشی مفهومی اوپو ایکس ۲۰۲۱ را با نمایشگر رول‌شونده معرفی کرد و سامسونگ گوشی گلکسی زد فولد ۲ را روانه بازار کرد. این احتمال وجود دارد که سال ۲۰۲۲ اپل به جمع چنین شرکت‌هایی اضافه شود.

اپل یک طراحی منحصر به فرد برای لولای آیفون تاشو ثبت کرد

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *