سه‌شنبه , 26 ژانویه 2021
قالب وردپرس درنا توس
خانه > اخبار > اخبار فناوری > رونمایی استارتاپ Aevum از بزرگترین پهپاد دنیا برای پرتاب راکت به مدار زمین-اخبار IT

رونمایی استارتاپ Aevum از بزرگترین پهپاد دنیا برای پرتاب راکت به مدار زمین-اخبار IT

استارتاپ «Aevum» در زمینه پرتاب‌های فضایی فعالیت دارد و از پهپاد خودکار و غول پیکر «Ravn X» به عنوان مرحله اول سیستم پرتاب بهره خواهد برد.

475x120 G10 رونمایی استارتاپ Aevum از بزرگترین پهپاد دنیا برای پرتاب راکت به مدار زمین اخبار IT

برای پرتاب ماهواره‌ها به مدار نیازی نیست همیشه از راکت‌های فضایی نظیر فالکون استفاده شود و استارتاپ Aevum که تنها ۴ سال عمر دارد، بر اساس همین ایده از پهپادی کاملا خودکار با قابلیت برخاست عمودی رونمایی کرده که ماهواره را تا ارتفاع خاصی حمل کرده و پس از آن قرار دادن محموله در مدار را به عمده مرحله دوم می‌گذارد.

Jay Skylus with Ravn X Final رونمایی استارتاپ Aevum از بزرگترین پهپاد دنیا برای پرتاب راکت به مدار زمین اخبار IT

600x120 Digiato 1 رونمایی استارتاپ Aevum از بزرگترین پهپاد دنیا برای پرتاب راکت به مدار زمین اخبار IT
New 4 رونمایی استارتاپ Aevum از بزرگترین پهپاد دنیا برای پرتاب راکت به مدار زمین اخبار IT digiatoezgif.com gif maker رونمایی استارتاپ Aevum از بزرگترین پهپاد دنیا برای پرتاب راکت به مدار زمین اخبار IT

پهپاد ۲۵ تنی و بدون سرنشین Ravn X حدود ۲۴.۳ متر طول دارد و پهنای بال‌های آن به ۱۸.۲ متر می‌رسد. این پرنده نقش یک سکوی پرتاب متحرک را ایفا کرده و حین پرواز راکتی دو مرحله‌ای را پرتاب خواهد کرد که قادر به حمل بارهایی با وزن ۱۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم به مدار پایینی زمین است. Ravn X پس از دریافت مجوزها طی ۱۸ ماه آینده آماده انجام عملیات خواهد بود.

هدف اصلی شرکت از تولید این پهپاد ارائه سرویسی سریع برای پرتاب ماهواره است که در ۱۸۰ دقیقه محموله را در مدار قرار داده و به سرعت آماده انجام عملیاتی دیگر شود. Ravn X از همان سوختی استفاده می‌کند که در پرواز جت‌های عادی کاربرد دارد اما توانایی برخاست و فرود عمودی در هر آب و هوایی را دارد. این پرنده در صورت نیاز می‌تواند روی باندهای یک مایلی نیز پرواز و فرود را انجام دهد، در نتیجه عملا با هر باند فرودی در دنیا سازگار است.

Ravn X on Taxi FINAL رونمایی استارتاپ Aevum از بزرگترین پهپاد دنیا برای پرتاب راکت به مدار زمین اخبار IT

Aevum قصد دارد سالانه بین ۸ تا ۱۰ پرتاب را با هزینه‌ای بین ۵ تا ۷ میلیون دلار انجام دهد. Aevum پیش از این قراردادی ۴.۹ میلیون دلاری را در چارچوب «برنامه خدمات مداری ۴» با نیروی هوایی آمریکا امضا کرده اما هدف نهایی این است که ۸۵ درصد از کسب و کار خود را با مشتریان بخش خصوصی پیش برده و تنها ۱۵ درصد از آن را با اتکا به آژانس‌های تحقیقاتی و دفاعی انجام دهد.

رونمایی استارتاپ Aevum از بزرگترین پهپاد دنیا برای پرتاب راکت به مدار زمین

کپی رایت:
منبع مطلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *